Wiadomości z Orzesza

Nietrzeźwy kierujący bez uprawnień z wynikiem blisko 3 promili

  • Dodano: 2020-11-13 06:30, aktualizacja: 2020-11-12 20:18

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali obywatela Ukrainy, który wszczął awanturę przy jednym z osiedli mieszkaniowych w centrum miasta.

Interwencja policjantów drogówki miała miejsce 11 listopada kilkanaście minut po godzinie 09:00 na ulicy Bielskiej w Mikołowie. To właśnie tam 46-letni mężczyzna zaczął się awanturować. Świadek całego zajścia zaalarmował Policję. Agresywne zachowanie obywatela Ukrainy zaniepokoiło także inne osoby, które kilka minut wcześniej widziały, jak 46-latek kierował osobowym volkswagenem.

Policjanci poddali więc mężczyznę badaniu stanu trzeźwości

Wynik był spory, bo aż prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, 46-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień w Rudzie Śląskiej.

Teraz będzie musiał stanąć przed sądem. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grożą dotkliwe konsekwencje, w tym przede wszystkim, do 2 lat pozbawienia wolności.

Reakcja świadka zasługuje na szczególne uznanie

Pamiętajmy, że jeśli nie reagujemy widząc łamanie prawa, to znaczy, że akceptujemy taki stan rzeczy, a tym samym godzimy się na możliwość wystąpienia skutków takich zachowań, niejednokrotnie niestety tragicznych.

Wspierajmy kampanię "Nie reagujesz - akceptujesz" i bądźmy dumni ze swojej obywatelskiej postawy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również