Wiadomości z Orzesza

Uszkodził zaparkowane samochody. Był pijany, poszukiwany i nie miał uprawnień

  • Dodano: 2021-02-19 09:00, aktualizacja: 2021-02-19 13:37

Policjanci z mikołowskiej drogówki zatrzymali 35-latka, który na jednym z osiedlowych parkingów w centrum miasta uszkodził zaparkowane samochody. Sprawca kolizji nie posiadał prawa jazdy, a badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organiźmie. Najbliższe miesiące mikołowianin spędzi w areszcie, bo jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany przez sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj (18 lutego) na jednym z mikołowskich osiedli w centrum miasta Po godzinie 16:00 jeden z patroli mikołowskiej drogówki został skierowany na osiedle Grunwaldzkie w Mikołowie, gdzie doszło do kolizji. Świadek zdarzenia zgłosił, że kierujący osobowym fordem wyjeżdżając z parkingu, uszkodził kilka stojących tam samochodów i oddalił się w nieznanym kierunku. Po chwili jednak wrócił. Na miejscu byli już mundurowi.

Wyczuwalna od sprawcy woń alkoholu nie pozostawiała złudzeń

Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organiźmie. Po chwili wyszły na jaw kolejne nieprawidłowości. 35-letni mikołowianin nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód którym się poruszał pożyczył od swojego pracodawcy.

Okazało się również, iż jest on osobą poszukiwaną przez sąd. Z uwagi na uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, mieszkaniec Mikołowa jeszcze dziś trafi do aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesięce i tym samym odbędzie karę pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również