Wiadomości z Orzesza

Nietrzeźwy uderzył w barierki energochłonne

  • Dodano: 2023-07-11 09:00

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali kierującego skodą, który na krajowej "wiślance" uderzył w barierki energochłonne. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2,3 promila alkoholu. 39-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Okoliczności zdarzenia 

Sytuacja miała miejsce wczoraj (10 lipca) około godziny 18.00 na orzeskim odcinku DK 81 w kierunku na Wisłę. Kierujący skodą 39-letni obywatel Ukrainy w pewnym momencie uderzył w barierki energochłonne. Zarówno jemu jak i podróżującej z nim jego żonie nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało 1,14 mg/l w wydychanym powietrzu, czyli 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Orzesza stracił prawo jazdy i trafił do izby wytrzeźwień. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu:

  • grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia;
  • zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat;
  • kara pieniężna od 5000 złotych do 60 000 złotych (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej);
  • 15 punktów karnych.

Policja apeluje 

Jazda pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialna i niesie ze sobą poważne konsekwencje. Nietrzeźwi kierowcy są zagrożeniem dla siebie, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. 


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również