Wiadomości z Orzesza

Nocny pożar w Orzeszu. Ewakuowano trzy osoby

  • Dodano: 2021-11-30 10:15

W niedzielę tuż przed północą w jednym z domów w Orzeszu wybuchł pożar. Skierowani na miejsce policjanci ewakuowali troje mieszkańców. Okazało się, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

Pożar piwnicy przy ulicy Centralnej

W niedzielę 28 listopada około godziny 23:00 dyżurny Komisariatu Policji w Orzeszu otrzymał zgłoszenie o pożarze, jaki wybuchł w piwnicy jednego z domów przy ulicy Centralnej. Oprócz policjantów na miejscu pracowali strażacy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Mikołowa oraz ochotnicy z OSP Orzesze-Gardawice. Wydobywające się z budynku gęste kłęby dymu zauważalne były z daleka. Mundurowi ewakuowali troje mieszkańców, którzy z uwagi na podtrucie tlenkiem węgla.

Doszło do zwarcia instalacji elektrycznej

Okazało się, że w jednym z pomieszczeń piwnicznych doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Dodatkowym zagrożeniem była znajdująca się w budynku butla z gazem. Jak ustalili funkcjonariusze, do powstania ognia nie przyczyniły się osoby trzecie. Szybka i sprawna akcja ratownicza zakończyła się po północy. Żadna z ewakuowaonych osób nie wymagała hospitalizacji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również