Wiadomości z Orzesza

Nocny pożar w Orzeszu. Ewakuowano trzy osoby

  • Dodano: 2021-11-30 10:15

W niedzielę tuż przed północą w jednym z domów w Orzeszu wybuchł pożar. Skierowani na miejsce policjanci ewakuowali troje mieszkańców. Okazało się, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

Pożar piwnicy przy ulicy Centralnej

W niedzielę 28 listopada około godziny 23:00 dyżurny Komisariatu Policji w Orzeszu otrzymał zgłoszenie o pożarze, jaki wybuchł w piwnicy jednego z domów przy ulicy Centralnej. Oprócz policjantów na miejscu pracowali strażacy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Mikołowa oraz ochotnicy z OSP Orzesze-Gardawice. Wydobywające się z budynku gęste kłęby dymu zauważalne były z daleka. Mundurowi ewakuowali troje mieszkańców, którzy z uwagi na podtrucie tlenkiem węgla.

Doszło do zwarcia instalacji elektrycznej

Okazało się, że w jednym z pomieszczeń piwnicznych doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Dodatkowym zagrożeniem była znajdująca się w budynku butla z gazem. Jak ustalili funkcjonariusze, do powstania ognia nie przyczyniły się osoby trzecie. Szybka i sprawna akcja ratownicza zakończyła się po północy. Żadna z ewakuowaonych osób nie wymagała hospitalizacji.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również