Wiadomości z Orzesza

O wzajemnym szacunku i poszanowaniu praw człowieka z uczniami orzeskiej podstawówki

  • Dodano: 2023-04-20 06:30, aktualizacja: 2023-04-19 21:03

Policyjni profilaktycy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 6 w Orzeszu. Jednym z wiodących obecnie tematów jest zapobieganie przemocy rówieśniczej. Mundurowi omówili więc aspekty prawne oraz konsekwencje wzajemnej agresji i zachęcali do propagowania podstawowych praw człowieka.

Spotkanie z młodymi

Tym razem słuchaczami na temat czynników determinujących agresję wśród młodych ludzi byli uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej nr 6 w Orzeszu. Mł.asp. Artur Ceran oraz st.sierż. Izabela Kempka z Zespołu ds. profilaktyki mikołowskiej Policji przedstawili definicję przemocy, która nazywana jest nie inaczej jak dręczenie, podkreślając, że jest to zjawisko dosyć powszechne w środowisku szkolnym. Pod tym pojęciem kryje się przemoc fizyczna, ale także przemoc słowna, wyrażana poprzez wypowiadanie lub publikowanie za pośrednictwem środków masowego przekazu obraźliwych tekstów, zdjęć, filmików, memów, gifów lub innych form wyrazu wobec konkretnej osoby.

Policjanci omówili konsekwencje prawne wynikające ze stosowania przemocy, podkreślając, że jest ona przestępstwem i może przyjmować różne formy, które są ścigane prawnie. Dodali, że takie zachowania nie mogą być rozpatrywane jedynie przez pryzmat obawy przed konsekwencjami prawnymi, ale także moralnymi wynikającymi z faktu krzywdzenia drugiego człowieka.

Mł.asp. Artur Ceran przestrzegał uczniów przed wysyłaniem swoich zdjęć w internecie albo za pomocą komunikatorów osobom, których praktycznie nie znają. Nie wiadomo, kiedy i do czego takie zdjęcia zostaną wykorzystane. Podobnie wygląda sytuacja z nawiązywaniem znajomości i umawianiem się na spotkania z zupełnie obcymi osobami. Nigdy nie ma pewności, kto prowadzi korespondencję, czy nie jest to ktoś, kto chce wyrządzić młodemu człowiekowi krzywdę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również