Wiadomości z Orzesza

Orzeska Policja podczas uroczystości w ramach projektu "Pod biało-czerwoną"

  • Dodano: 2022-12-15 06:00, aktualizacja: 2022-12-14 21:23

Przedwczoraj w Ornontowicach odbyła się uroczystość podniesienia flagi na maszt w ramach rządowego projektu realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego "Pod biało-czerwoną". W tym wyjątkowym, patriotycznym wydarzeniu uczestniczył komendant miejscowej jednostki Policji komisarz Rafał Ciesielski.

Orzescy policjanci podczas uroczystości

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Jego celem jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu w danej gminie, to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

W przedsięwzięciu wzięli udział mieszkańcy Ornontowic. 13 grudnia o godzinie 13.00, na placu mieszczącym się za budynkiem Urzędu Gminy, odbyła się uroczystość podniesienia flagi na maszt. W tej gminie maszt został posadowiony w sąsiedztwie, oddanej w 2018 roku, tzw. Ławki Niepodległości. Uroczystość prowadzili: Zastępca Wójta Gminy – Dariusz Spyra oraz Kierownik Referatu Promocji i Informacji – Iwona Skrzypczyk. Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele: Urzędu Gminy, gminnych jednostek organizacyjnych, Rady Gminy, Rady Seniorów Gminy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornontowicach, Komisariatu Policji w Orzeszu, Towarzystwa Miłośników Ornontowic oraz dyrekcji, nauczycieli i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. W tym wyjątkowym wydarzeniu nie mogło zabraknąć policyjnego munduru. Miejscowych policjantów reprezentował Komendant orzeskiej jednostki komisarz Rafał Ciesielski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również