Wiadomości z Orzesza

Orzesze: OSP Zgoń świętowała 130 lat!

  • Dodano: 2023-05-23 06:00, aktualizacja: 2023-05-23 06:14

Jubileusz 130-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzeszu Zgoniu odbył się w sobotę 20 maja 2023 roku. Życzeniom i gratulacjom nie było końca.

Wyjątkowa rocznica

Druhny i druhowie OSP Zgoń, ich rodziny oraz zaproszeni goście wzięli udział we mszy świętej w intencji strażaków ochotników. Potem  odbył się uroczysty apel na placu przy OSP Zgoń.

- Bycie strażakiem to ogromna odpowiedzialność, Wasza służba wiąże się z poświęceniem i wieloma wyrzeczeniami. Pod sztandarem św. Floriana, wierni strażackim tradycjom wypełniacie swoje zobowiązania najlepiej jak to jest możliwe. Dziękuję za trud i ofiarność w służbie św. Floriana. Życzę członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Orzeszu Zgoniu bezpiecznej służby, wielu sukcesów, spełnienia planów i marzeń, a ich rodzinom i przyjaciołom dziękuję za nieocenioną pomoc i wsparcie, dzięki którym nasi strażacy mogą wypełniać swoje obowiązki – mówił podczas uroczystości Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza.

Adam Skrzypczyk, komendant miejski i prezes OSP Zgoń przypomniał historię „jubilatki”. Potem odznaczono zasłużonych strażaków. Życzeniom i gratulacjom nie było końca.

Podczas części nieoficjalnej na najmłodszych czekały dmuchańce, zajęcia z robotyki i jazda konna. Na scenie wystąpiły dzieci z przedszkoli w Zgoniu i Mościskach. Mieszkańcy mogli bawić się podczas koncertów m.in.: kapeli góralskiej i skosztować przepysznej grochówki. Gorąco kibicowali strażakom podczas konkursów strażackich – wbijania gwoździ i zwijania węży na czas.

Orzesze: OSP Zgoń świętowała 130 lat! / fot. UM Orzesze

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również