Wiadomości z Orzesza

Peleton Tour de Pologne przejechał wczoraj przez Orzesze!

  • Dodano: 2018-08-07 09:30, aktualizacja: 2018-08-13 10:58

Wczoraj przez Orzesze przejechał jeden z największych światowych wyścigów kolarskich - Tour de Pologne. Nasze miasto znalazło się na trasie III etapu, wiodącego ze Stadionu Śląskiego do Zabrza. Mieszkańcy kibicowali kolarzom.

Uczestnicy wyścigu przejechali następującymi ulicami naszego powiatu:

  • Mikołów: ulice: Oświęcimska, Przelotowa, Korfantego, Spyry
  • Ornontowice: ulica Bujakowska
  • Orzesze: ulice: Gliwicka, Rybnicka

Tegoroczny Tour de Pologne odbywa się wyjątkowych okolicznościach – Polska świętuje właśnie stulecie odzyskania niepodległości, a sam wyścig obchodzi 90. urodziny. Po raz kolejny wyścigowi towarzyszy konkurs „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne”, skierowany do wszystkich ludzi kochających sport i kolarstwo i chcących z jak najpiękniejszej strony zaprezentować miasto, w którym mieszkają.

- Pięknie udekorowane miasta i zaangażowanie lokalnych samorządów w tę inicjatywę to znakomite dopełnienie sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Wspaniali kibice od zawsze są znakiem rozpoznawczym Tour de Pologne, co podkreślają sami zawodnicy zauroczeni fantastyczną atmosferą na trasie wyścigu – zauważa  Ewa Rybarczyk z Lang Team.

Tegoroczny 75. Tour de Pologne rozpoczął się 4 sierpnia w Krakowie. Na początek kolarze mieli do pokonania trzy płaskie etapy. Pierwszy Kraków – Kraków, drugi Tarnowskie Góry – Katowice oraz trzeci Stadion Śląski – Zabrze. Czwartego dnia na trasie pojawią się góry, a peleton przejedzie z Jaworzna do Szczyrku. Ta górska sceneria będzie towarzyszyć peletonowi do samego końca. Kolejne etapy będą obfitowały w trudne podjazdy. Piąty etap poprowadzi z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej, szósty z Zakopanego do słowackiego Popradu, a finałowy królewski etap zostanie rozegrany na rundach wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Tour de Pologne to jedyny wyścig w naszym kraju zaliczany do UCI World Tour, czyli czegoś w rodzaju kolarskiej odmiany Ligi Mistrzów.

- Mija 25 lat od Tour de Pologne w nowej, zawodowej formule. Razem przeszliśmy długą drogę i możemy być dumni, bo Tour de Pologne należy do grona największych wyścigów świata, przyciąga najlepszych kolarzy i kreuje gwiazdy. Każdy dołożył cegiełkę do naszego narodowego wyścigu – mówił Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

W tegorocznym Tour de Pologne wystartowało 18 najlepszych zawodowych grup świata należących do UCI World Teams, a także cztery zespoły z dzikimi kartami, w tym Reprezentacja Polski oraz CCC Sprandi Polkowice. Swój udział w Tour de Pologne zadeklarowali między innymi zwycięzcy wyścigu z ostatnich lat – Dylan Teuns (BMC Racing Team, 2017) oraz Moreno Moser (Astana Pro Team, 2012). Na starcie mają się pojawić także między innymi Fabio Aru (UAE – Team Emirates), Thibaut Pinot (Groupama – FDJ), Davide Formolo (Bora – Hansgrohe) oraz Simon Yates i Matteo Trentin (Mitchelton-Scott).

Peleton Tour de Pologne przejechał wczoraj przez Orzesze!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również