Wiadomości z Orzesza

Peleton Tour de Pologne przejechał wczoraj przez Orzesze!

  • Dodano: 2018-08-07 09:30, aktualizacja: 2018-08-13 10:58

Wczoraj przez Orzesze przejechał jeden z największych światowych wyścigów kolarskich - Tour de Pologne. Nasze miasto znalazło się na trasie III etapu, wiodącego ze Stadionu Śląskiego do Zabrza. Mieszkańcy kibicowali kolarzom.

Uczestnicy wyścigu przejechali następującymi ulicami naszego powiatu:

  • Mikołów: ulice: Oświęcimska, Przelotowa, Korfantego, Spyry
  • Ornontowice: ulica Bujakowska
  • Orzesze: ulice: Gliwicka, Rybnicka

Tegoroczny Tour de Pologne odbywa się wyjątkowych okolicznościach – Polska świętuje właśnie stulecie odzyskania niepodległości, a sam wyścig obchodzi 90. urodziny. Po raz kolejny wyścigowi towarzyszy konkurs „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne”, skierowany do wszystkich ludzi kochających sport i kolarstwo i chcących z jak najpiękniejszej strony zaprezentować miasto, w którym mieszkają.

- Pięknie udekorowane miasta i zaangażowanie lokalnych samorządów w tę inicjatywę to znakomite dopełnienie sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Wspaniali kibice od zawsze są znakiem rozpoznawczym Tour de Pologne, co podkreślają sami zawodnicy zauroczeni fantastyczną atmosferą na trasie wyścigu – zauważa  Ewa Rybarczyk z Lang Team.

Tegoroczny 75. Tour de Pologne rozpoczął się 4 sierpnia w Krakowie. Na początek kolarze mieli do pokonania trzy płaskie etapy. Pierwszy Kraków – Kraków, drugi Tarnowskie Góry – Katowice oraz trzeci Stadion Śląski – Zabrze. Czwartego dnia na trasie pojawią się góry, a peleton przejedzie z Jaworzna do Szczyrku. Ta górska sceneria będzie towarzyszyć peletonowi do samego końca. Kolejne etapy będą obfitowały w trudne podjazdy. Piąty etap poprowadzi z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej, szósty z Zakopanego do słowackiego Popradu, a finałowy królewski etap zostanie rozegrany na rundach wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Tour de Pologne to jedyny wyścig w naszym kraju zaliczany do UCI World Tour, czyli czegoś w rodzaju kolarskiej odmiany Ligi Mistrzów.

- Mija 25 lat od Tour de Pologne w nowej, zawodowej formule. Razem przeszliśmy długą drogę i możemy być dumni, bo Tour de Pologne należy do grona największych wyścigów świata, przyciąga najlepszych kolarzy i kreuje gwiazdy. Każdy dołożył cegiełkę do naszego narodowego wyścigu – mówił Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

W tegorocznym Tour de Pologne wystartowało 18 najlepszych zawodowych grup świata należących do UCI World Teams, a także cztery zespoły z dzikimi kartami, w tym Reprezentacja Polski oraz CCC Sprandi Polkowice. Swój udział w Tour de Pologne zadeklarowali między innymi zwycięzcy wyścigu z ostatnich lat – Dylan Teuns (BMC Racing Team, 2017) oraz Moreno Moser (Astana Pro Team, 2012). Na starcie mają się pojawić także między innymi Fabio Aru (UAE – Team Emirates), Thibaut Pinot (Groupama – FDJ), Davide Formolo (Bora – Hansgrohe) oraz Simon Yates i Matteo Trentin (Mitchelton-Scott).

Peleton Tour de Pologne przejechał wczoraj przez Orzesze!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.