Wiadomości z Orzesza

Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich tylko dla 10 tysięcy osób

  • Dodano: 2021-05-18 14:45

W niedzielę 30 maja odbędzie się majowa pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. W wydarzeniu będzie mogło wziąć udział 10 tysięcy osób.

Od ponad 70 lat w każdą ostatnią niedzielę maja mężczyźni pielgrzymują do Piekar Śląskich. W zeszłym roku, w związku z pandemią COVID-19, pielgrzymka się nie odbyła, a zamiast tego została wyemitowana w mediach transmisja mszy św. odprawionej w piekarskiej bazylice.

Po jednorocznej przerwie wierni znów mogą wziąć udział w majowej pielgrzymce mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Modlitwa na piekarskim wzgórzu rozpocznie się w niedzielę 30 maja o godzinie 8:30. Godzinę później odbędzie się procesja z obrazem Matki Boskiej Piekarskiej na kalwarię, a o godzinie 11:00 msza, którą odprawi abp. Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. On też wygłosi homilię. Po mszy odbędzie się procesja z obrazem Matki Boskiej Piekarskiej do bazyliki, gdzie odprawione zostanie nabożeństwo majowe pod przewodnictwem bp. Adama Wodarczyka.

Kto może wziąć udział w pielgrzymce?

– Niestety, sytuacja epidemiologiczna w naszym województwie jest w dalszym ciągu niestabilna. Dlatego też liczbę pielgrzymów obecnych na piekarskim wzgórzu ograniczymy do 10 tys. osób, a wszystkich uczestników naszego modlitewnego spotkania będzie obowiązywała sanitarna profilaktyka wyrażona dezynfekcją dłoni, zasłanianiem w plenerze ust i nosa maseczką oraz zachowaniem stosownego dystansu – przekazuje abp. Wiktor Skworc, Metropolita Katowicki w oficjalnym komunikacie.

Każdy zainteresowany uczestniczeniem w pielgrzymce musi zgłosić się do swojego proboszcza. Tylko wtedy uczestnikowi zostanie wydana opaska i będzie mógł wejść na piekarskie wzgórze. Ilość osób mogących wziąć udział została ograniczona do 10 tysięcy.

Pozostałe osoby mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu poprzez transmisję na żywo, która będzie emitowana w telewizji (TVP Polonia, TVP Katowice), oraz poprzez radio (Radio eM i Radio Katowice).

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich tylko dla 10 tysięcy osób

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.