Wiadomości z Orzesza

Pierwsze stacjonarne spotkanie z władzami powiatu

  • Dodano: 2021-05-25 09:45

Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie wraz ze swoim Zastępcą wzięli udział w pierwszym w tym roku stacjonarnym spotkaniu z władzami powiatu mikołowskiego, na którym omówiono aktualne wydarzenia w naszym regionie oraz gdzie poddano analizie bieżącą sytuację epidemiologiczną. Nadkomisarz Klimczak zwrócił uwagę na spadek liczby kontrolowanych miejsc kwarantanny i działania policjantów przy zabezpieczaniu prawidłowego przebiegu egzaminów maturalnych.

Spotkanie dotyczące aktualnej sytuacji w powiecie odbyło się 20  maja w budynku Starostwa Powiatowego w Mikołowie. Jego gospodarzem był Starosta Mirosław Duży, który o godzinie 10:30 uroczystym powitaniem wszystkich zgromadzonych, rozpoczął pierwsze w tym roku stacjonarne zebranie przedstawicieli lokalnych samorządów. Wśród zaproszonych gości pojawili się również Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Klimczak oraz jego Zastępca, nadkom. Andrzej Rudolf.

Tematem przewodnim była analiza i ocena aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu mikołowskiego. Przysłuchując się danym przedstawianym przez Starostę, nadkom. Klimczak zwrócił uwagę na stale malejącą liczbę miejsc osób przebywających na kwarantannie, co pozwala policjantom na powrót dawnego sposobu pełnienia służby i właściwą realizację stałych, jakże ważnych pod względem bezpieczeństwa mieszkańców, przedsięwzięć.

Komendant odniósł się także do pierwszych dni maja, kiedy organizowane były egzaminy maturalne. Sposób ich zabezpieczenia przez policjantów mikołowskiej komendy został oceniony pozytywnie. W tym czasie jednostka nie odnotowała żadnych niepokojących incydentów.

Odpowiedzialny za pion prewencji, w tym za działania Wydziału Ruchu Drogowego, Zastępca Komendanta odnotował zgłaszane przez władze samorządu Mikołowa niepokojące sygnały dotyczące sytuacji w centrum miasta i zachowania się kierowców, jakie pojawiają się w szczytowych godzinach w związku przebudową Centrum Przesiadkowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również