Wiadomości z Orzesza

Plac zabaw jak z koszmarów i nagrzewający się azbest. Dramat mieszkańców ulicy Szklarskiej

  • Dodano: 2021-07-05 08:45, aktualizacja: 2021-07-05 08:43

Mieszkańcy ulicy Szklarskiej 7 błagają o pomoc – nie tylko zamieszkany przez nich budynek, ale również okoliczny plac zabaw, a także schody są w opłakanym stanie. Nieustannie zgłaszają pojawiające się szkody, jednak nadal nie potrafią dojść do porozumienia z Mikołowską Spółdzielnią Mieszkaniową.

Opłakane warunki

Głównym problemem mieszkańców budynków przy ulicy Szklarskiej 7 oraz 9 w Orzeszu, jest brak ocieplenia budynku. Zwracają również uwagę na opłakany stan otoczenia, które zagraża zdrowiu i życiu, szczególnie osób starszych i dzieci. Najmłodsi mieszkańcy ulicy Szklarskiej mają do dyspozycji zniszczony plac zabaw – urządzenia, na których mają bawić się dzieci, zaczynają gnić. Krajobraz ulicy Szklarskiej zaburzają również pokruszone schody. Mieszkańcy podkreślają, że korzystanie z nich jest niebezpieczne, szczególnie dla seniorów. Sen z powiek spędza im także azbest, który pod wpływem wysokich temperatur zaczyna promieniować, co stanowi zagrożenie dla wszystkich osób zamieszkujących budynek. Na domiar złego, w piwnicy budynku zaczynają pękać ściany.  

Szklarska azbest

Co na to spółdzielnia?

Rzecz jasna mieszkańcy kierowali wiele pism w sprawie budynku i otoczenia przy ulicy Szklarskiej. Mikołowska Spółdzielnia Mieszkaniowa ustosunkowała się do wszystkich zgłaszanych szkód w jednym, długim piśmie. Zapewniono w nim mieszkańców, iż ocieplenie budynku jest sprawą priorytetową, jednakże są to plany długoterminowe. Powód? Oczywiście wysokie koszty remontu

-Kompleksowa termomodernizacja budynku Nr 7 jest zadaniem priorytetowym dla Spółdzielni. Ze względu na wysokość kosztu takiej inwestycji są to jednak plany i zamierzenia wieloletnie – czytamy w piśmie skierowanym do mieszkańców.

Ustosunkowano się także do skarg mieszkańców na opłakany stan placu zabaw. Spółdzielnia zapewnia, iż wszystkie urządzenia znajdujące się na placu zabaw, spełniają warunki bezpieczeństwa, co stwierdzono na podstawie przeprowadzanej corocznie kontroli. Dokonano podstawowych prac renowacyjnych, jednak nie stwierdzono większych nieprawidłowości. Poza tym, ze względu na brak środków finansowych, plac zabaw nie może zostać rozbudowany o kolejne urządzenia. Rozważone zostanie jednak dodanie jednego dodatkowego urządzenia do zabawy.

schody szklarska

Spółdzielnia zapewniła mieszkańców, iż zamierzają w pierwszej kolejności zadbać o ich bezpieczeństwo, dlatego dokonają niezbędnych prac remontowych. 

Pomoc potrzebna od zaraz!

Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo, więc postanowili nagłośnić sprawę. Mają nadzieję, że w ten sposób zmuszą spółdzielnię do działania. Priorytetem jest renowacja schodów oraz pozbycie się z budynku azbestu i jego ocieplenie. Następnie będą naciskać na renowację placu zabaw, aby zapewnić najmłodszym bezpieczną zabawę.

Plac zabaw jak z koszmarów i nagrzewający się azbest. Dramat mieszkańców ulicy Szklarskiej

Komentarze (1)    dodaj »

  • Właściciel mieszkania

    W tej spółdzielni nie ma z kim rozmawiać jak ktoś jest dociekliwo to go ignorują nie odbierają telefonu.... kierownik jak nie wie co odpowiedzieć na zadawane pytania odpowiada że się go do psychiatryka chce wysłać !!!!! Ręce opadają święte krowy , któresja za dużo na głowie i nic nie mogą... nie zapominają tylko sobie wypłat wypłacić na czas ..... książkę by człowiek napisał.....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również