Wiadomości z Orzesza

Podsumowanie działań "NURD". Rowerzyści na "podwójnym gazie"!

  • Dodano: 2022-09-29 10:30

Działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" prowadzone były wczoraj na terenie całego kraju. Analiza wyników przedsięwzięcia w powiecie mikołowskim daje policjantom obraz tego, jak wygląda ruch na poszczególnych drogach, głównie pod kątem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Podsumowanie "NURD"

Działania prowadzone były przez cały dzień. Bardzo dobre warunki pogodowe przełożyły się na intensywność ruchu pieszych i rowerzystów. W godzinach 06.00 do 22.00 ma drogach powiatu mikołowskiego pracowało 13 mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej jednostki. Patrole zmotoryzowane oznakowane jak i nieoznakowane pojawiły się we wszystkich pięciu gminach. Ujawnionych zostało łącznie 47 wykroczeń drogowych, a wśród sprawców byli zarówno kierujący pojazdami mechanicznymi oraz piesi i rowerzyści. Okazuje się, że ci, którzy jeżdżą samochodami nadal robią to zdecydowanie za szybko. Z 47 przypadków naruszeń przepisów - aż 22 to przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Za lekceważenie obowiązujących norm policjanci wystawili w sumie 20 mandatów karnych. Pozostała liczba to pouczenia i wnioski skierowane do sądu. W ocenie mundurowych sporym problemem okazuje się alkohol, pod wpływem którego zatrzymano aż 3 rowerzystów: w Ornontowicach, Orzeszu i Łaziskach Górnych. Dwóch z nich, którzy było w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila w organizmie) i otrzymało mandat w wysokości 2 500 złotych. Oczywiście swoją dalszą podróż musieli kontynuować pieszo.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. - czytamy na stronie KPP.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również