Wiadomości z Orzesza

Podsumowanie działań "NURD". Rowerzyści na "podwójnym gazie"!

  • Dodano: 2022-09-29 10:30

Działania pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" prowadzone były wczoraj na terenie całego kraju. Analiza wyników przedsięwzięcia w powiecie mikołowskim daje policjantom obraz tego, jak wygląda ruch na poszczególnych drogach, głównie pod kątem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Podsumowanie "NURD"

Działania prowadzone były przez cały dzień. Bardzo dobre warunki pogodowe przełożyły się na intensywność ruchu pieszych i rowerzystów. W godzinach 06.00 do 22.00 ma drogach powiatu mikołowskiego pracowało 13 mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej jednostki. Patrole zmotoryzowane oznakowane jak i nieoznakowane pojawiły się we wszystkich pięciu gminach. Ujawnionych zostało łącznie 47 wykroczeń drogowych, a wśród sprawców byli zarówno kierujący pojazdami mechanicznymi oraz piesi i rowerzyści. Okazuje się, że ci, którzy jeżdżą samochodami nadal robią to zdecydowanie za szybko. Z 47 przypadków naruszeń przepisów - aż 22 to przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Za lekceważenie obowiązujących norm policjanci wystawili w sumie 20 mandatów karnych. Pozostała liczba to pouczenia i wnioski skierowane do sądu. W ocenie mundurowych sporym problemem okazuje się alkohol, pod wpływem którego zatrzymano aż 3 rowerzystów: w Ornontowicach, Orzeszu i Łaziskach Górnych. Dwóch z nich, którzy było w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila w organizmie) i otrzymało mandat w wysokości 2 500 złotych. Oczywiście swoją dalszą podróż musieli kontynuować pieszo.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. - czytamy na stronie KPP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również