Wiadomości z Orzesza

Policjanci apelują do kierowców: noga z gazu!

  • Dodano: 2021-01-14 14:00

Warunki drogowe w ostatniej dobie nie sprzyjają kierowcom. Ciągłe opady śniegu powodują znaczne utrudnienia na drodze, a spora część podróżujących chyba jeszcze nie przyzwyczaiła się do konieczności zmiany dotychczasowego stylu jazdy. Na jednej z dróg powiatu mikołowskiego doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia, którego przyczyną była przede wszystkim nadmierna prędkość.

Policjanci drogówki apelują o wyjątkową uwagę oraz maksymalną koncentrację!

13 stycznia, około godziny 20:15, Wyry, ulica Łaziska: kierujący samochodem marki Kia, 19-letni mieszkaniec Łazisk Górnych, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i wjechał do rowu. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali go mandatem w wysokości 400 złotych i 6 punktami karnymi. Mężczyzna był trzeźwy.

Z uwagi na opady śniegu Policja apeluje o ostrożność na drodze. W takich warunkach jakie mamy obecnie, ulice mogą być śliskie i niebezpieczne, a droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuży. Dlatego też tak ważne staje się dostosowanie prędkości do aktualnych warunków pogodowych.Towarzysząca opadom śliska nawierzchnia sprzyja stłuczkom i potrąceniom, dlatego zwiększmy odstęp od pojazdów jadących przed nami.

Systemy bezpieczeństwa, które coraz częściej posiadamy w swoich autach mają jedynie wspomagać naszą jazdę, jednak nie zwalniają nas z myślenia i przewidywania tego co się dzieje na drodze.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również