Wiadomości z Orzesza

Policjant po służbie namierzył włamywaczy

  • Dodano: 2021-02-02 10:00, aktualizacja: 2021-02-02 14:38

Mundurowi z Komisariatu Policji w Orzeszu zatrzymali dwie osoby, które włamały się do jednego z nieczynnych pawilonów handlowych i ukradły metalowe elementy wyposażenia budynku. I być może ich chytry plan zakończyłby się dla nich sukcesem, gdyby nie fakt, iż w porę zostali zauważeni przez bedącego po słubie policjanta, który natychmiast skontaktował się z dyżurnym jednostki i poprosił o wsparcie. Mieszkańcy Orzesza jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty.

Wpadli "na gorącym uczynku"

Zatrzymani to mieszkańcy Orzesza, 51-letni mężczyzna oraz 44-letnia kobieta. Włamywacze zostali zauważeni przez będącego akurat po służbie, jednego z miejscowych policjantów. Wpadli "na gorącym uczynku", kiedy z terenu nieczynnego już pawilonu handlowego wynosili metalowe elementy wyposażenia sklepu. Z przygotowanym łupem ruszyli w kierunku skupu złomu. Tam właśnie zatrzymali ich mundurowi z patrolówki. Okazało się także, iż podobne przedmioty zatrzymani nosili do tego skupu już od około tygodnia.

Para trafiła do komisariatu, gdzie oboje usłyszełi zarzuty kradzieży z włamaniem. W trakcie przesłuchania zgodnie przyznali, że szyby w budynku wybili już kilka tygodni temu, by dzień po dniu spokojnie wynosić przygotowane elementy. Obojgu podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjant po służbie namierzył włamywaczy

Komentarze (1)    dodaj »

  • Syl

    Beatka Kaj tys straciła rozum

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również