Wiadomości z Orzesza

Policjantka spotkała się uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Orzeszu

  • Dodano: 2023-10-19 11:30

Policyjna profilaktyk spotkała się dziś rano z uczniami orzeskiej podstawówki. Z młodzieżą najstarszych klas policjantka rozmawiała na temat właściwego zachowania w kontekście obowiązujących przepisów dotyczących odpowiedzialności karnej osób nastoletnich.

Mundurowa apelowała też o wzajemny szacunek, tolerancję i kulturę w cyberprzestrzeni.

Policyjna profilaktyk, która od lat zajmuje się edukowaniem dzieci i młodzieży dziś rano pojawiła się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Moniuszki w Orzeszu. Mundurowa spotkała się z uczniami klas VII i VIII, by porozmawiać o skutkach prawnych niewłaściwego zachowania. St.sierż. Izabela Kempka omówiła regulacje ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, zwracając uwagę na główne przyczyny demoralizacji oraz typowych dla młodego wieku przejawów zachowań szkodliwych zarówno dla nastolaktów jak i ich otoczenia.

Policjantka zaapelowała do uczniów o wzajemny szacunek i tolerancję także w cyberprzestrzeni. Oprócz pozytywnych zmian zachodzących pod wpływem technologii we współczesnym społeczeństwie, pojawiają się także nowe zagrożenia (np. fonoholizm, cyberbullying) związane z niewłaściwym i nieodpowiedzialnym wykorzystywaniem zdobyczy nauki i techniki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również