Wiadomości z Orzesza

Policyjna profilaktyka podczas wakacji

  • Dodano: 2020-07-12 08:15, aktualizacja: 2020-07-12 08:40

W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa i ograniczenia sanitarne z tym związane, śląscy policjanci z wydziału prewencji wpadli na nietypowy pomysł prowadzenia wakacyjnych działań profilaktycznych.

Rozpoczęły się wakacje. Czas urlopów, letnich wyjazdów i licznych spotkań. Śląscy policjanci, jak co roku dbają o to, aby ten okres był dla osób wypoczywających jak najbardziej bezpieczny i aby po zakończeniu wakacji każdy ze spokojem mógł wrócić do codziennych obowiązków.

Humor, ale i bezpieczeństwo

Mundurowi z naszego garnizonu cały czas szukają nowych sposobów, jak skutecznie prowadzić działania profilaktyczne, jednocześnie ograniczając bezpośredni kontakt w większej grupie osób. Dostosowując się do obecnej sytuacji, mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach opracowali kilkadziesiąt wiadomości obrazkowych dotyczących wakacyjnego bezpieczeństwa, które można przesyłać w formie MMS-ów za pomocą telefonów komórkowych. Komunikaty te poprzez swój nietypowy przekaz, czasem humorystyczny, a często bardzo wymowny, mają zwracać uwagę odbiorcy na kwestie związane z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Policjanci żywią nadzieję, że przypadną one do gustu odbiorcom, którzy następnie podzielą się nimi ze swoimi bliskimi i znajomymi.

Śląscy policjanci podobnie jak w latach poprzednich włączają się m.in. w realizacje ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających nad zbiornikami wodnymi. W trakcie plenerowych spotkań z dziećmi i młodzieżą, policjanci zachowując wszystkie niezbędne środki ostrożności i reżimy sanitarne, będą zwracać uwagę i informować najmłodszych o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku nad wodą, w górach, na wsi czy w trakcie pobytu w miejscu zamieszkania. Oprócz bezpośrednich spotkań z osobami korzystającymi z letniego wypoczynku, aktywność śląskich profilaktyków zauważalna będzie także w sieci, dzięki wykorzystaniu popularnych komunikatorów czy stron internetowych, social mediów, a także bezpośrednich wiadomości MMS.
 

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również