Wiadomości z Orzesza

Policyjna profilaktyka podczas wakacji

  • Dodano: 2020-07-12 08:15, aktualizacja: 2020-07-12 08:40

W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa i ograniczenia sanitarne z tym związane, śląscy policjanci z wydziału prewencji wpadli na nietypowy pomysł prowadzenia wakacyjnych działań profilaktycznych.

Rozpoczęły się wakacje. Czas urlopów, letnich wyjazdów i licznych spotkań. Śląscy policjanci, jak co roku dbają o to, aby ten okres był dla osób wypoczywających jak najbardziej bezpieczny i aby po zakończeniu wakacji każdy ze spokojem mógł wrócić do codziennych obowiązków.

Humor, ale i bezpieczeństwo

Mundurowi z naszego garnizonu cały czas szukają nowych sposobów, jak skutecznie prowadzić działania profilaktyczne, jednocześnie ograniczając bezpośredni kontakt w większej grupie osób. Dostosowując się do obecnej sytuacji, mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach opracowali kilkadziesiąt wiadomości obrazkowych dotyczących wakacyjnego bezpieczeństwa, które można przesyłać w formie MMS-ów za pomocą telefonów komórkowych. Komunikaty te poprzez swój nietypowy przekaz, czasem humorystyczny, a często bardzo wymowny, mają zwracać uwagę odbiorcy na kwestie związane z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku. Policjanci żywią nadzieję, że przypadną one do gustu odbiorcom, którzy następnie podzielą się nimi ze swoimi bliskimi i znajomymi.

Śląscy policjanci podobnie jak w latach poprzednich włączają się m.in. w realizacje ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających nad zbiornikami wodnymi. W trakcie plenerowych spotkań z dziećmi i młodzieżą, policjanci zachowując wszystkie niezbędne środki ostrożności i reżimy sanitarne, będą zwracać uwagę i informować najmłodszych o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku nad wodą, w górach, na wsi czy w trakcie pobytu w miejscu zamieszkania. Oprócz bezpośrednich spotkań z osobami korzystającymi z letniego wypoczynku, aktywność śląskich profilaktyków zauważalna będzie także w sieci, dzięki wykorzystaniu popularnych komunikatorów czy stron internetowych, social mediów, a także bezpośrednich wiadomości MMS.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również