Wiadomości z Orzesza

"Popatrz w lewo, potem w prawo" - orzescy dzielnicowi o bezpieczeństwie pieszych

  • Dodano: 2022-09-13 06:30, aktualizacja: 2022-09-12 21:03

Policyjne działania "Bezpieczna droga do szkoły", które ruszyły wraz z początkiem roku szkolnego, nadal trwają. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Orzeszu w ramach tego przedsięwzięcia spotkali się z pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej w dzielnicy Gardawice.

O bezpieczeństwie pieszych z najmłodszymi

Lekcja o tym, jak bezpiecznie przejść przez jednię odbyła się wczoraj rano w Szkole Podstawowej nr 7 im. Henryka Sienkiewicza w Orzeszu. Dzielnicowi omówili podstawowe zasady ruchu drogowego, a następnie zabrali obie klasy pierwsze w rejon tzw. zebry. Uczniom towarzyszył ich ulubieniec sierżant Hektor.

Młodzi orzeszanie z ochotą pokazywali, czego nauczyli się jeszcze w przedszkolu i chętnie odpowiadali na pytania mundurowych. Jednym z poruszonych elementów była zasadność noszenia odblasków, tym bardziej że zbliża się sezon jesienny, więc poranki i wieczory, to właśnie ten czas, kiedy należałoby "uzbroić się" np. w świecącą opaskę lub zawieszkę. Dzielnicowi podarowali pierwszakom kilka rodzajów edukacyjnych kolorowanek i zaprosili do obejrzenia policyjnego radiowozu. Na koniec wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również