Wiadomości z Orzesza

Poranne działania drogówki "Trzeźwość". Aż trzech kierujących nie było trzeźwych!

  • Dodano: 2023-04-12 06:30, aktualizacja: 2023-04-11 19:12

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zakończyli właśnie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Trzeźwość", które wyeliminowały wczoraj z ruchu aż trzech kierujących. Zatrzymani to mieszkańcy Łazisk Górnych, Mikołowa oraz Świętochłowic. Sprawa każdego z nich trafi do sądu.

Nietrzeźwy poranek

Działania kontrolno-prewencyjne zakończyły się w południe. Organizowane są cyklicznie, szczególnie po zakończeniu dłuższych weekendów, zwłaszcza tych świątecznych. Głównym ich celem jest wykluczenie z jazdy tych kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie samochodów będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci mikołowskiej drogówki wykonali 898 badań alkomatem. Wśród kontrolowanych osób 2 były w stanie nietrzeźwości (1,3 oraz nieco ponad 1 promila alkoholu w organizmie), 1 w stanie po użyciu alkoholu (0,21 promila). Wszystkim zatrzymano prawo jazdy, a sprawy zostaną skierowane do miejscowego sądu.

Opóźniona reakcja na bodźce, obniżona sprawność motoryczna, wydłużony czas adaptacji narządu wzroku do zmian atmosferycznych, obniżenie zdolności realnej oceny sytuacji na drodze, nadpobudliwość, upośledzenie reakcji psychofizycznych, pogorszenie ostrości widzenia i zdolności prawidłowej oceny odległości to tylko niektóre przykłady ludzkiej reakcji na alkohol w organizmie. Pamiętaj kierowco: za kierownicą tylko trzeźwym! - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również