Wiadomości z Orzesza

Program korekcyjno- edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie

  • Dodano: 2020-09-07 06:30, aktualizacja: 2020-09-05 21:35

Policja informuje, że w okresie 21 września br. rusza kolejna już edycja programu korekcyjno- edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Spotkania odbywać się będą w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Rudzie Śląskiej przy ulicy Ballestremów 16. Zgłoszenia, także od mieszkańców powiatu mikołowskiego, przyjmowane są w siedzibie ośrodka lub telefonicznie pod numerem: 32/344 03 26 lub 503 060 016. Więcej informacji dotyczących programu udzielają Dzielnicowi.

Czym jest ten program?

Program korekcyjno - edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie jest integralnym elementem kompleksowych działań w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Głównym jego założeniem jest eliminowanie zachowań przemocowych u osób stosujących przemoc, poznanie alternatywnych dla przemocy zachowań, a przede wszystkim zatrzymanie przemocy.

Spotkania odbywać będą się w poniedziałki w godzinach 16.00 do 20.00, prowadzone będą przez dwóch psychologów. Pełen cykl wynosi 60 godzin.

Policjanci z mikołowskiej komendy oraz podległych komisariatów w Orzeszu i Łaziskach Górnych, realizujący na co dzień zadania w zakresie procedury Niebieskiej Karty oraz wykonujący czynności w przedmiocie tematyki przemocy w rodzinie zachęcają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w programie.

Program korekcyjno- edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również