Wiadomości z Orzesza

Promocja szczepień – wyzwanie dla samorządów

  • Dodano: 2021-06-09 10:00

Organizacja kampanii informacyjnych zachęcających mieszkańców do zaszczepienia się przeciw COVID-19 – to jedno z najważniejszych zadań stojących obecnie przed samorządami.

Mówił o tym wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w trakcie zdalnego spotkania z włodarzami gmin i powiatów, które odbyło się 8 czerwca. Władze Powiatu Mikołowskiego reprezentowali wicestarosta Tadeusz Marszolik oraz odpowiedzialny za akcję szczepień, sekretarz powiatu Łukasz Ryguła.

– Proszę, aby jako samorządy jeszcze bardziej włączyć się do akcji zachęcających mieszkańców do szczepień. Wiem, że państwo to robicie, ale należy te działania zintensyfikować – apelował wojewoda wskazując, iż w pierwszej kolejności działania te winny zostać skierowane do osób w wieku 60 – 70 lat, bowiem są oni w grupie najbardziej zagrożonej. Celem jest osiągnięcie odporności zbiorowej, do czego potrzebne jest zaszczepienie na poziomie około 67 procent populacji.

Jak przyznał, w najbliższym czasie wydane zostanie rozporządzenie dotyczące między innymi dofinansowania akcji informacyjnych organizowanych w gminach. Zgodnie z przekazanymi przez wojewodę informacjami, gminy do 30 tysięcy mieszkańców otrzymają na ten cel 10 tysięcy złotych, powyżej 30 tysięcy mieszkańców - 20 tysięcy złotych, zaś miasta powyżej 100 tysięcy mieszkańców - 100 tysięcy złotych.

– 11 czerwca planujemy zorganizować konsultacje z gminami naszego powiatu dotyczące form promocji szczepień. Wspólne działania są tu wskazane, bowiem organizatorem akcji szczepień powszechnych jest powiat, zaś środki, o których mówił wojewoda mają trafić do gmin – przyznał Łukasz Ryguła.

Już teraz starostwo przygotowuje 20 banerów oraz około 10 tysięcy ulotek zachęcających do zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Promocja szczepień – wyzwanie dla samorządów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również