Wiadomości z Orzesza

Przenosiny placu zabaw. Gdzie znajdzie się nowy teren do zabawy?

  • Dodano: 2023-01-12 07:00, aktualizacja: 2023-01-11 20:01

Plac zabaw, który znajdował się przy ul. Wiosny Ludów w Orzeszu zostanie przeniesiony za teren znajdujący się za Netto. Prace już się rozpoczęły.

Nowy teren placu zabaw

W połowie 2021 roku firma DERUM zwróciła się do Mirosława Blaskiego, Burmistrza Orzesza z propozycją nabycia od Miasta działki, na której znajdował się plac zabaw przy ul. Wiosny Ludów w Orzeszu. Propozycja firmy została przedstawiona radnym, którzy pozytywnie ją zaopiniowali. W wyniku kolejnych negocjacji ustalono, że firma w zamian za działkę przy ul. Wiosny Ludów, przekaże Miastu nieruchomość zlokalizowaną przy ul. Stuska w Orzeszu Jaśkowicach (która docelowo będzie przeznaczona na miejsca parkingowe dla szkoły i przedszkola) oraz dopłaci Miastu ustaloną kwotę.

24 czerwca 2022 r. zawarto umowę notarialną zamiany nieruchomości wraz z dopłatą na rzecz Miasta. Pod koniec 2022 roku rozpoczęły się prace związane z likwidacją starego placu zabaw.

Nowy plac zabaw zostanie wybudowany przy ul. Wyspiańskiego, na działce nr 865/110. Znajdzie się tu 11 nowych urządzeń: zestaw zabawowo-sprawnościowy, małpi gaj, huśtawki pojedyncza oraz podwójna, bocianie gniazdo, sprężynowce: auto, czteroosobowa kończyna, kiwak dwuosobowy, papuga, huśtawka równoważnia, stół do gry w szachy). Wykorzystane zostaną również urządzenia ze starego placu zabaw: tyrolka, wieża linowa, skałka wspinaczkowa i karuzela.

Jeśli prace pójdą zgodnie z planem nowy będzie gotowy przed wakacjami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również