Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

Rozpoczyna się II edycja konkursu "Policjanci w służbie historii"

  • Dodano: 2017-11-15 13:45

Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów tzw. policyjnych klas mundurowych do udziału w drugiej edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”.

Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego.

Uczniowie w 2-3-osobowych zespołach pod opieką nauczyciela mają do wykonania 3 zadania:

OPIS MIEJSCA PAMIĘCI – odnajdują w swojej okolicy i opisują miejsce pamięci związane z wkładem Policji Państwowej/Policji Województwa Śląskiego w budowanie polskiej państwowości w okresie II Rzeczypospolitej. Jeżeli nie ma możliwości znalezienia takiego miejsca w najbliższej okolicy można zrealizować to zadanie w oparciu o miejsce pamięci znajdujące się na byłych Kresach II Rzeczypospolitej.

PREZENTACJA POLICJANTA – odnajdują postać policjanta, który pełnił służbę w Policji Państwowej/Policji Województwa Śląskiego w okresie XX-lecia międzywojennego i/lub II wojny światowej oraz może stanowić przykład etosu policjanta, opisują tę postać i przygotowują krótki film (1,5–3 min) prezentujący jego służbę na rzecz Państwa Polskiego.

ŻYWA LEKCJA HISTORII – przygotowują i przeprowadzają „żywą lekcję historii” dla rówieśników bądź młodszych uczniów, podczas której będą mieli oni możliwość poznania historii związanej z miejscem pamięci i postacią policjanta. W lekcji muszą uczestniczyć osoby spoza szkoły uczestników projektu.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 czerwca 2018 r.

Nagrodą dla laureatów jest zagraniczny wyjazd edukacyjny wraz z kwotą pieniężną w wysokości 250 zł dla każdego uczestnika wyjazdu.

Więcej informacji TUTAJ

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.