Wiadomości z Orzesza

Spotkania dotyczące klastra energii, współpracy z powiatem i policją

  • Dodano: 2024-05-13 10:00

Mariusz Oleś, burmistrz Orzesza i jego zastępca Tomasz Szier spotkali się 10 maja z Łukaszem Rygułą, Sekretarzem Powiatu Mikołowskiego oraz Wojciechem Płachetką, prezesem spółki Klastry Energii.

Spotkania dotyczące klastra energii, współpracy z powiatem i policją

Burmistrza Miasta Orzesze odwiedzili również aspirant sztabowy Dariusz Stypuła, komendant Komisariatu Policji w Orzeszu i jego zastępca komisarz Przemysław Panfil. 

Mariusz Oleś, burmistrz Orzesza i jego zastępca Tomasz Szier rozmawiali z Łukaszem Rygułą, Sekretarzem Powiatu Mikołowskiego o wspólnych celach i priorytetach, a także efektywnej współpracy między powiatem, a Orzeszem.

Kolejne piątkowe spotkanie w Urzędzie Miejskim Orzesze dotyczyło Orzeskiego Klastra Energii i uczestniczył w nim Wojciech Płachetka, prezes spółki Klastry Energii. Przypomnijmy, że klaster energii to porozumienie pomiędzy różnymi podmiotami, dotyczące wytwarzania i równoważenia zapotrzebowania, dystrybucji lub obrotu energią. Jego celem jest rozwój energetyki rozproszonej opartej nie tylko o odnawialne, ale również konwencjonalne źródła energii. Ma on służyć poprawie bezpieczeństwa energetycznego, ochronie środowiska naturalnego i wzmocnieniu lokalnej gospodarki.

W skład Orzeskiego Klastra Energii wchodzą: Miasto Orzesze, Gmina Ornontowice, Spółdzielnia Socjalna Zielone Śląskie, oraz Klastry Energii sp. z o.o jako koordynator. Ten ostatni odgrywa w projekcie kluczową rolę, ponieważ zajmuje się reprezentacją interesów klastra, jak również koordynacją działań i pracą wewnątrz klastra energii.

Burmistrza Miasta Orzesze odwiedzili również aspirant sztabowy Dariusz Stypuła, komendant Komisariatu Policji w Orzeszu i jego zastępca komisarz Przemysław Panfil. Rozmowa koncentrowała się na współpracy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy i planów działań prewencyjnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również