Wiadomości z Orzesza

Budowy i remonty dróg w Orzeszu. Aktualne informacje.

  • Dodano: 2024-04-17 05:45, aktualizacja: 2024-04-17 05:53

Urząd Miejski Orzesze informuje, że 19 kwietnia 2024r. rozpoczną się roboty drogowe związane z remontem odcinka  ul. Plebiscytowej w Orzeszu. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym, dlatego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Na czas robót zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu

Wykonawcą jest: firma DROGRÓD (Szymon Tetla, 44-229 Ćwiklice, ul. Męczenników Oświęcimskich 37A).

Przypominamy również, że trwają roboty związane z budową ul. Stanisława Wyspiańskiego w Orzeszu realizowane z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Z wyżej wymienionego programu Miasto Orzesze otrzymało dofinansowanie na realizację 6 zadań drogowych: wspomnianej ul. Stanisława Wyspiańskiego, ul. Biedronek, ul. Tęczowej, ul. Stanisława Wyspiańskiego, ul. Powstańców, ul. Gen. Józefa Bema, ul. Bł. Ks. J. Popiełuszki.

W tym roku planowane są jeszcze następujące roboty drogowe: Remonty dróg: ul. Czarnieckiego, ul. Ks. Henryka Bednarczyka, ul. Mleczna, ul. Konarskiego, ul. Mickiewicza, ul. Krasickiego - dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz remonty ul. Kościuszki i ul. Myśliwskiej - dofinansowane z kolejnej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg .

W 2024 roku planowane jest również utwardzenie pobocza (kolejny etap) w ciągu ul. Akacjowej dofinansowane z Funduszu Sołeckiego.

W trakcie postępowania o udzielenie zamówienia są zadania: budowa drogi ul. Czajkowskiego i drogi bocznej ul. Bukowina do budynku nr 53G finansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz przebudowa ul. Uczniowskiej.

O rozpoczęciu kolejnych robót drogowych Urząd Miejski Orzesze będzie informował na bieżąco po otrzymaniu zawiadomienia od wykonawcy.

Informujemy również, że w chwili obecnej sporządzana jest dokumentacja na kolejne zadania drogowe: Budowa sieci kanalizacji deszczowej w ul. Suszeckiej w Orzeszu Woszczycach, Budowa ul. Brzozowej w Orzeszu Jaśkowicach wraz z oświetleniem, Budowa odcinka ul. Zacisze w Orzeszu Zawiści wraz z oświetleniem, Przebudowa ul. Piastowskiej w Orzeszu Woszczycach polegająca na utwardzeniu pobocza na odcinku od ul. Stawowej w kierunku ul. Orzeszkowej, Budowa drogi wewnętrznej ul. K.K. Baczyńskiego w Orzeszu Zazdrości, Remont ul. Jasnej w Orzeszu, Remont ul. Jesionki w Orzeszu Woszczycach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również