Wiadomości z Orzesza

Stypendium Burmistrza Miasta Orzesze. Nagrodzono 82 orzeskich uczniów!

  • Dodano: 2022-10-20 07:00, aktualizacja: 2022-10-19 21:39

Aż 82 orzeskich uczniów otrzymało stypendium Burmistrza Miasta Orzesze. Mogą pochwalić się wysoką średnią i imponującymi wynikami w wielu konkursach.

Nagroda stypendialna dla zdolnych mieszkańców

Mirosław Blaski, Burmistrz Orzesza i Jan Mach, Przewodniczący Rady Miejskiej gratulowali młodym ludziom sukcesów podczas uroczystości w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Orzeszu Jaśkowicach.

- Serdecznie gratuluję młodym ludziom szczególnych osiągnięć w nauce. Wasze dokonania świadczą o ciężkiej oraz wytrwałej pracy, są powodem do dumy, satysfakcji i inspiracją dla innych. Mam nadzieję, że staną się też zachętą do podejmowania coraz trudniejszych wyzwań. Jednocześnie dziękuję Rodzicom, za to, że troszczycie się Państwo o swoje dzieci i jesteście zaangażowani w ich edukację. Dziękuję również Nauczycielom za to, że jesteście dla swych uczniów mistrzami i najlepszymi towarzyszami w drodze do zdobywania wiedzy -  mówi Mirosław Blaski.

Stypendium otrzymał również Michał Halski, student Politechniki Śląskiej i Stypendysta Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe za rok akademicki 2021/2022.

Stypendia Burmistrza Miasta Orzesze  przyznawane są zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Orzesze z dnia 27 lutego 2020 roku, według następujących kryteriów: osiągnięcie wybitnych wyników w nauce za dany rok szkolny, średnia ocen od 5,40 dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej, średnia ocen od 5,70 dla uczniów klas IV, V, VI szkoły podstawowej; uzyskanie tytułu laureata lub finalisty w konkursach lub olimpiadach organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej lub Śląskie Kuratorium Oświaty; uzyskanie wysokiego wyniku w konkursach przedmiotowych lub olimpiadach o zasięgu międzynarodowym, krajowym, wojewódzkim (I miejsce lub równoważne) organizowanych przez inne podmioty nie wymienione w pkt.2.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również