Wiadomości z Orzesza

Trening czyni mistrza, czyli garnizon mikołowski podczas wyszkolenia strzeleckiego

  • Dodano: 2020-10-12 06:30, aktualizacja: 2020-10-11 14:27

Policjanci z mikołowskiej komendy oraz podległych komisariatów z Orzesza i Łazisk Górnych przeszli właśnie kolejne szkolenie z posługiwania się bronią.

W ubiegłą środę od godziny 10:00 policjanci z Mikołowa, Orzesza i Łazisk Górnych, pod okiem wykwalifikowanego instruktora, doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się bronią palną. Zajęcia prowadzone były na otwartej strzelnicy kulowej "Dębina" w Żorach przy wykorzystaniu broni osobistej, którą policjanci posługują się w służbie.

Instruktor na bieżąco wskazywał i korygował błędy, udzielał również fachowych porad

Przećwiczył z policjantami zachowania w przypadku zacięć podczas strzelania z broni osobistej. Funkcjonariusze ćwiczyli również tzw. strzelanie statyczne, gdzie liczy się skupienie oraz strzelanie dynamiczne, które są symulacją zdarzeń, jakie mogą spotkać policjantów w codziennej służbie.

W szkoleniu udział wzięli policjanci z prewencji, służby kryminalnej i drogówki. Praktyczne umiejętności z całą pewnością przydadzą się im podczas służby. Policjanci strzelali z pistoletów Walther P-99 oraz Glock. Są to nowoczesne pistolety, którymi dysponuje większość funkcjonariuszy w kraju.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również