Wiadomości z Orzesza

Trwa 24-godzinna policyjna akcja "Prędkość"

  • Dodano: 2022-02-28 10:00

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mikołowskiej komendy prowadzą działania "Prędkość". Akcja rozpoczęła się dziś rano o godzinie 04.00 i potrwa przez najbliższą dobę. Zdecydowane i stanowcze NIE dla drogowych piratów to reakcja na ciągłe lekceważenie przez kierujących obowiązujących w powiecie mikołowskim limitów prędkości.

Policyjne działania "Prędkość" w powiecie mikołowskim

Policjanci patrolujący drogi powiatu wciąż ujawniają dużą ilość przekroczeń prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h więcej niż pozwalały na to przepisy. Celem policyjnych działań jest przypomnienie kierowcom, że ograniczenia prędkości nadal obowiązują i należy się do nich stosować. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

Działania pod nazwą "Prędkość" rozpoczęły się dziś o godzinie 04.00 i trwać będą do jutra do godziny 04.00. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie będziemy mogli spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, między innymi:

  • Mikołów, ulica Grudniowa, Wyzwolenia, Podleska, Owsiana
  • Orzesze, ulica Majakowskiego, Pisarka, Gostyńska, Żorska
  • ulice miejscowości Wyry i Gostyń
  • Łaziska Górne, ulica Łazy, punkt kontroli na DK 81 - kierunek Wisła
  • Ornontowice, ulica Chudowska

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in.w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również