Wiadomości z Orzesza

Uczniowie orzeskiej podstawówki wyszli w teren z policjantami

  • Dodano: 2022-04-11 07:00, aktualizacja: 2022-04-10 22:07

Policyjni profilaktycy spotkali się z uczniami orzeskiej podstawówki, by przypomnieć dzieciom jak powinien zachowywać się pieszy, by bezpiecznie przejść przez drogę.

Policjanci w terenie z uczniami

W miniony czwartek (7 kwietnia) policjanci prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Orzeszu - Zawadzie. Korzystne warunki pogodowe pozwoliły, by młodzi mieszkańcy Orzesza wyszli z mundurowymi w teren. Mł.asp. Artur Ceran rozpoczął od teorii. Zwracał uwagę na koncentrację, czujność oraz potrzebę wyposażania się w odblaskowe elementy. Następnie uczniowie ćwiczyli, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę drogi. Praktyka połączona z teorią daje najlepsze efekty.

W zajęciach uczestniczyła także nadkom. Aleksandra Kukuła - wykładowca Szkoły Policji w Katowicach. Policjantka, która obecnie realizuje w mikołowskiej komendzie praktyki zawodowe dla nauczycieli policyjnych, miała okazję przyjrzeć się metodologii prowadzonych z uczniami klas początkowych zajęć z profilaktyki ruchu drogowego. Współpraca jednostki terenowej ze Szkołą Policji, z jednej strony, pozwala na poprawę elementów dydaktyki szkoły, której rolą jest kształcenie przyszłych policjantów. Z drugiej zaś - strony podnosi poziom jakości służby funkcjonariuszy, którzy na co dzień pracują w terenie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również