Wiadomości z Orzesza

Wideokonferencja o stanie bezpieczeństwa w powiecie

  • Dodano: 2020-12-14 07:00, aktualizacja: 2020-12-13 13:34

Policjanci podsumowali rok pod względem przestępczości, zdarzeń drogowych, nietrzeźwych kierujących czy interwencji związanych z przestrzeganiem reżimu sanitarnego w naszym powiecie.

10 grudnia punktualnie o godzinie 11.00 miało miejsce wirtualne spotkanie Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusza Klimczaka oraz jego Zastępcy, nadkom. Dariusza Waligóry  z przedstawicielami lokalnych samorządów. Uczestniczył w nim także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mikołowie, bryg. Damian Krawczyk.

Podczas wideokonferencji poruszona została tematyka bezpieczeństwa w powiecie mikołowskim w ostatnich 11 miesiącach kończącego się roku

Szef mikołowskich mundurowych przedstawił, między innymi, dane dotyczące poziomu przestępczości, ilości zdarzeń drogowych oraz liczbie nietrzeźwych kierujących, którzy - mimo ciągłych apeli policjantów - nadal pojawiają się na naszych drogach, stwarzając realne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Według statystyk w odniesieniu do poprzedniego roku wzrosła też liczba zatrzymanych praw jazdy za rażące naruszenie dozwolonej w obszarze zabudowanym prędkości.

Poruszono także kwestię działań policjantów w zakresie zwalczania Covid-19: ilości podjętych w tym zakresie interwencji, a także sięgającej rzędu średnio 700 dziennie osób skontrolowanych podczas odbywania obowiązkowej kwarantanny.

Nadkomisarz Klimczak po raz kolejny podziękował włodarzom miast za finansowe wsparcie, w tym głównie za partycypowanie w kosztach zakupu nieoznakowanych radiowozów, które wpływając na poprawę mobilności formacji, stanowią znaczący i nieoceniony wkład w poprawę stanu bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Bryg. Damian Krawczyk z miejscowej straży pożarnej podsumował pracę strażaków wskazując na dodatkowe obowiązki jakie pojawiły się z jego punktu widzenia podczas zwalczania epidemii. Wskazał też na procedurę postępowania w sytuacji zaistnienia zdarzenia z udziałem osoby zakażonej Covid-19.

Na koniec głos zabrali przedstawiciele poszczególnych samorządów. Odnosząc się do danych wskazanych przez komendanta Policji, podziękowali za dotychczasową współpracę oraz szeroko zakrojone działania logistyczne, dzięki którym, oprócz stałych zadań realizowanych przez policjantów w codziennej służbie, udało się i nadal się udaje - wygospodarować zapas sił i środków do podejmowania działań w zapobieganiu i zwalczaniu pandemii.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również