Wiadomości z Orzesza

Zmiana zasad odbierania odpadów biodegradowalnych od nieruchomości na terenie Orzesza

  • Dodano: 2020-12-16 06:30, aktualizacja: 2020-12-15 20:06

Od stycznia 2021 roku odpady ulegające biodegradacji będą od mieszkańców odbierane wyłącznie w pojemnikach do tego przeznaczonych.

Pojemniki są obecnie dostarczane przez firmę Remondis do każdej nieruchomości zamieszkałej na terenie Orzesza. Wszystkie nieruchomości zamieszkałe będą wyposażone w te pojemniki najpóźniej do końca grudnia 2020r.
Dla nieruchomości zamieszkałych przez 1-5 osób będzie dostarczony pojemnik o pojemności 120 l, natomiast dla nieruchomości zamieszkałych przez 6 lub więcej osób – pojemnik/pojemniki o łącznej pojemności 240 l. Odpady ulegające biodegradacji należy wrzucać luzem do podstawionych pojemników.

Powyższe wynika z podjętej przez Radę Miejską w Orzeszu uchwały zmieniającej Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Orzesze

Pojemniki rozwożone są przez firmę Remondis z uwagi na to, że obecnie obowiązuje umowa zawarta z tą firmą na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w Mieście Orzesze. Koszt pojemników zawiera się w ogólnych kosztach odbierania i zagospodarowywania odpadów.

Do końca roku 2020 odpady ulegające biodegradacji będą jak dotychczas odbierane w workach do tego przeznaczonych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również