Wiadomości z Orzesza

Znaki drogowe przeszkodą dla pijanego kierowcy

  • Dodano: 2020-09-30 07:00, aktualizacja: 2020-09-29 17:22

Policjanci łaziskiej patrolówki zatrzymali 78-letniego orzeszanina, który jadąc ulicami Łazisk Górnych uderzył w kilka znaków drogowych.

W miniony piątek (25 września) około godziny 15:50 do dyżurnego Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych wpłynęła informacja, że po ulicy Orzeskiej porusza się pojazd, którego kierujący uderza w znaki drogowe. Z uwagi na podejrzenie, że osoba ta może być pod wpływem alkoholu, na miejsce natychmiast skierowany został miejscowy patrol. Po chwili dołączyli do niego mundurowi z mikołowskiej drogówki.

Wylegitymowany mężczyzna, to 78-letni mieszkaniec Orzesza

Jadąc swoim wolkswagenem uderzył w znaki drogowe, w tym ten, który znajdował się na wysepce. Stróże prawa usłyszeli, że do zdarzenia przyczyniły się warunki atmosferyczne.

Badanie alkomatem dało wynik pozytywny

Orzeszanin miał w organiźmie nieco ponad pół promila alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a po przeprowadzonym w sprawie postępowaniu karnym, 78-latek stanie przed sądem.

PAMIĘTAJMY! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również