Wiadomości z Orzesza

Znaki drogowe przeszkodą dla pijanego kierowcy

  • Dodano: 2020-09-30 07:00, aktualizacja: 2020-09-29 17:22

Policjanci łaziskiej patrolówki zatrzymali 78-letniego orzeszanina, który jadąc ulicami Łazisk Górnych uderzył w kilka znaków drogowych.

W miniony piątek (25 września) około godziny 15:50 do dyżurnego Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych wpłynęła informacja, że po ulicy Orzeskiej porusza się pojazd, którego kierujący uderza w znaki drogowe. Z uwagi na podejrzenie, że osoba ta może być pod wpływem alkoholu, na miejsce natychmiast skierowany został miejscowy patrol. Po chwili dołączyli do niego mundurowi z mikołowskiej drogówki.

Wylegitymowany mężczyzna, to 78-letni mieszkaniec Orzesza

Jadąc swoim wolkswagenem uderzył w znaki drogowe, w tym ten, który znajdował się na wysepce. Stróże prawa usłyszeli, że do zdarzenia przyczyniły się warunki atmosferyczne.

Badanie alkomatem dało wynik pozytywny

Orzeszanin miał w organiźmie nieco ponad pół promila alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a po przeprowadzonym w sprawie postępowaniu karnym, 78-latek stanie przed sądem.

PAMIĘTAJMY! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również