Wiadomości z Orzesza

Na czym polegają usługi CNC? Czy warto rezygnować z posiadania własnych maszyn?

  • Dodano: 2020-06-12 12:15, aktualizacja: 2020-12-02 11:40

Mnóstwo usług jest obecnie świadczonych na zasadzie outsourcingu, czyli zatrudniania zewnętrznej firmy, wyspecjalizowanej w określonej działalności. Być może jednak nie każdy wie, że taki model sprawdza się także w produkcji przemysłowej. Na przykładzie usług CNC wyjaśniamy, jak to wygląda w praktyce.

Usługi CNC – produkcja elementów do montażu

Producenci urządzeń lub pojazdów potrzebują znacznej ilości precyzyjnie wykonanych części, które później są montowane we własnych zakładach. Niektórzy decydują się na zakup własnych urządzeń produkcyjnych, jednak w wielu wypadkach wykonanie półproduktów zleca się zewnętrznym firmom. Przyczyna jest prosta – sprzęt do obróbki CNC jest na tyle kosztowny, a przy tym wydajny, że nie zawsze jest szansa na zamortyzowanie wydatku, jeżeli produkuje się wyłącznie na własne potrzeby. Dlatego istnieje wielu wykonawców świadczących usługi CNC dla różnych klientów – dzięki temu wykorzystują urządzenia w pełni, a ich klienci nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z zakupem i utrzymaniem maszyn oraz hal produkcyjnych.

Kto może zlecić usługi CNC?

Każdy zakład produkcyjny może zamówić wykonanie partii części firmie zajmującej się obróbką CNC. Jedną z takich firm jest https://cnc.barosz.pl/uslugi/obrobka-cnc/. Warto jednak dokładnie zaplanować ilość potrzebnych elementów, a przede wszystkim zadbać o odpowiednio przygotowany projekt i specyfikację. Najbardziej opłacalne jest zamówienie jednej większej partii – kilka mniejszych zleceń będzie się wiązało z wyższymi kosztami, ponieważ opłacamy nie tylko materiał, ale także pracę polegającą na programowaniu maszyn. Z tego powodu usługi CNC kojarzą się przede wszystkim z przemysłową produkcją w wielkiej skali.

Warto jednak wiedzieć, że urządzenia do obróbki CNC to nie tylko wielkie maszyny stosowane w produkcji dużych elementów – niektóre z nich są na tyle małe, że można je nawet wykorzystywać do amatorskiego majsterkowania lub w drobnych zakładach rzemieślniczych. Jeżeli planujemy zlecić usługi CNC, warto więc dobrze wybrać wykonawcę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.