Wiadomości z Orzesza

Na czym polegają usługi CNC? Czy warto rezygnować z posiadania własnych maszyn?

  • Dodano: 2020-06-12 12:15, aktualizacja: 2020-12-02 11:40

Mnóstwo usług jest obecnie świadczonych na zasadzie outsourcingu, czyli zatrudniania zewnętrznej firmy, wyspecjalizowanej w określonej działalności. Być może jednak nie każdy wie, że taki model sprawdza się także w produkcji przemysłowej. Na przykładzie usług CNC wyjaśniamy, jak to wygląda w praktyce.

Usługi CNC – produkcja elementów do montażu

Producenci urządzeń lub pojazdów potrzebują znacznej ilości precyzyjnie wykonanych części, które później są montowane we własnych zakładach. Niektórzy decydują się na zakup własnych urządzeń produkcyjnych, jednak w wielu wypadkach wykonanie półproduktów zleca się zewnętrznym firmom. Przyczyna jest prosta – sprzęt do obróbki CNC jest na tyle kosztowny, a przy tym wydajny, że nie zawsze jest szansa na zamortyzowanie wydatku, jeżeli produkuje się wyłącznie na własne potrzeby. Dlatego istnieje wielu wykonawców świadczących usługi CNC dla różnych klientów – dzięki temu wykorzystują urządzenia w pełni, a ich klienci nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z zakupem i utrzymaniem maszyn oraz hal produkcyjnych.

Kto może zlecić usługi CNC?

Każdy zakład produkcyjny może zamówić wykonanie partii części firmie zajmującej się obróbką CNC. Jedną z takich firm jest https://cnc.barosz.pl/uslugi/obrobka-cnc/. Warto jednak dokładnie zaplanować ilość potrzebnych elementów, a przede wszystkim zadbać o odpowiednio przygotowany projekt i specyfikację. Najbardziej opłacalne jest zamówienie jednej większej partii – kilka mniejszych zleceń będzie się wiązało z wyższymi kosztami, ponieważ opłacamy nie tylko materiał, ale także pracę polegającą na programowaniu maszyn. Z tego powodu usługi CNC kojarzą się przede wszystkim z przemysłową produkcją w wielkiej skali.

Warto jednak wiedzieć, że urządzenia do obróbki CNC to nie tylko wielkie maszyny stosowane w produkcji dużych elementów – niektóre z nich są na tyle małe, że można je nawet wykorzystywać do amatorskiego majsterkowania lub w drobnych zakładach rzemieślniczych. Jeżeli planujemy zlecić usługi CNC, warto więc dobrze wybrać wykonawcę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.