Wiadomości z Orzesza

Sposoby na niedrogą pożyczkę

  • Dodano: 2017-04-24 14:00

Możliwości na zadłużenie jest multum – od rana do wieczora widać je w reklamach telewizyjnych, prasowych, internetowych i na bilbordach oraz słychać o nich w radiu. Reklamy kuszą „najkorzystniejszym oprocentowaniem i niską prowizją”, jednak czy można im zaufać na słowo? Chcąc zaciągnąć pożyczkę, znacznie lepiej posłużyć się kilkoma sprawdzonymi sposobami, które pozwalają na znalezienie taniej oferty.

Mała kwota

Naprawdę tanie, a nawet całkowicie darmowe pożyczki są dostępne przy niewielkich kwotach. Jak pokazuje ranking darmowych chwilówek na 2017 rok, w przypadku zobowiązań o wartości nie większej niż 1 5000-3 000 zł możesz liczyć na znikome lub wręcz zerowe oprocentowanie przy również zerowej prowizji. Oczywiście nie jest to regułą i bynajmniej nie znaczy, że przy pożyczaniu niskiej kwoty otrzymasz korzystne warunki. Tak niestety nie jest, co nie zmienia faktu, że najtańsze, czyli bezpłatne oferty sytuują się w przedziale 1 500‑3 000 zł.

 

Krótki termin

Jeżeli zależy Ci na niskich kosztach, skróć czas spłaty do maksimum. Zasadniczo im on krótszy, tym tańsza pożyczka. Decydując się na termin poniżej 30 dni, przy pożyczce na niewielką kwotę możesz liczyć nawet na zerowe oprocentowanie i brak prowizji, czyli całkowity brak kosztów. Taką ofertę proponuje m.in. pożyczkodawca Tani-Kredyt. Pamiętaj jednak, że przy ustalaniu terminu liczy się przede wszystkim to, czy będziesz w stanie go dotrzymać, więc nie skracaj go za bardzo, żeby nie pojawiły się problemy ze spłatą.

 

Pierwsza pożyczka

Ostatnim warunkiem poza niską kwotą i krótkim terminem, który pozwala uzyskać w pełni bezpłatną pożyczkę, jest to, żeby po raz pierwszy skorzystać z usług danej firmy. Zadłużenie się za darmo drugi raz w tej samej firmie jest niemożliwe – w tym celu trzeba udać się do innej placówki.

 

Weryfikacja dochodów

Tzw. pożyczki na dowód, w przypadku których pożyczkodawca nie weryfikuje dochodów ani sytuacji finansowej klienta, są droższe niż konkurencyjne oferty obejmujące weryfikację wiarygodności pożyczkobiorcy. Pamiętaj o tym i jeśli zależy Ci na niskich kosztach, nie daj się skusić na „pożyczki bez BIK” czy „pożyczki na dowód”, bo z pewnością przepłacisz.

 

Porównanie ofert

Zastanawiało Cię kiedyś, ile instytucji pożyczających pieniądze działa na polskim rynku? Są ich setki, w związku z czym przedarcie się chociażby przez część ofert wymaga odpowiedniej metody. Niezastąpionym wsparciem są porównywarki internetowe, które zbierają aktualne oferty pożyczek i umożliwiają szybkie porównanie ich warunków. Na tej podstawie bardzo łatwe wybrać niedrogą pożyczkę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.