Wiadomości z Orzesza

30 laptopów do zdalnej nauki trafi do najbardziej potrzebujących uczniów

  • Dodano: 2020-04-15 09:30

Sprzęt komputerowy niezbędny do zdalnej nauki otrzymają najbardziej potrzebujący uczniowie ze szkół powiatu mikołowskiego.

Około 30 laptopów do nauki w domu trafi w sumie do siedmiu szkół

Na ich zakup powiat uzyskał prawie 100 tys. złotych z projektu „Zdalna szkoła”, realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Obecnie przygotowujemy się do zakupu tego sprzętu, przewidujemy iż będzie to około 30 laptopów, które zostaną przekazane dyrektorom szkół prowadzonych przez powiat mikołowski. Urządzenia, które są niezbędne do realizacji przez ucznia lub nauczyciela zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość i będą rozdysponowywane zgodnie z potrzebami danej szkoły. Trafią do ucznia czy też nauczyciela, który nie ma dostępu do takiego urządzenia. Laptopy pozostaną w dyspozycji szkół również po ustaniu epidemii– wyjaśnia Iwona Smorz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego.


Od 1 kwietnia samorządy w całym kraju mogły wnioskować do Centrum Projektów Polska Cyfrowa o środki potrzebne na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów. Do tej pory z całego kraju pozytywnie zweryfikowanych zostało ponad 420 wniosków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również