Wiadomości z Orzesza

36-letni mieszkaniec Orzesza dziwnie zachowywał się na drodze. Był pod wpływem narkotyków

  • Dodano: 2021-08-12 10:00

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali mieszkańca Orzesza, którego dziwne zachowanie na drodze od razu zwróciło uwagę przejeżdżającej tamtędy kobiety. Mężczyzna biegał wokół swojego samochodu i wyrzucał z niego różne przedmioty. Zachodzi prawdopodobieństwo, że 36-latek był pod wpływem narkotyków.

W miniony poniedziałek (9 sierpnia) po godzinie 17.00 dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym, który jadąc ulicą Szkolną w Orzeszu, najpierw wpadł w poślizg, a później zatrzymał się na drodze i dziwnie zachowywał. Zaniepokojona sytuacją zgłaszająca miała wątpliwości co do stanu psychofizycznego kierowcy.

36-latek był pod wpływem narkotyków

Na miejsce pilnie skierowano patrol miejscowej prewencji, do którego po chwili dołączyli policjanci drogówki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 36-latek był trzeźwy, jednak jego zachowanie podczas interwencji wskazywało, że może być pod wpływem innych, niedozwolonych substancji. Wykonane na miejscu badanie narkotesterem wykazało obecność w jego organizmie amfetaminy.

Mieszkaniec Orzesza został zatrzymany i przewieziony do placówki medycznej, gdzie zabezpieczona została jego krew do badań laboratoryjnych. To od ich wyniku zależeć będzie dalszy los 36-latka. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również