Wiadomości z Orzesza

58-latek wsiadł za kierownice mimo trzech sądowych zakazów kierowania!

  • Dodano: 2021-12-16 12:00

Policjanci mikołowskiej komendy zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który kierował samochodem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Szybko okazało się, że zakaz jest nie jeden, a trzy, samochód nie ma aktualnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC. Mieszkańcowi Orzesza grozi nawet 5 lat więzienia.

58-latek kierował mimo sądowego zakazu

We wtorek 14 grudnia po godzinie 22.00 policjanci patrolujący ulice Orzesza zatrzymali do kontroli kierującego Fiatem Siena. 58-latek był trzeźwy, jednak lista jego problemów zaczęła pojawiać się wraz ze sprawdzeniem jego danych w policyjnej bazie. Oprócz licznych wykroczeń w ruchu drogowym okazało się, że nie powinien on w ogóle wsiadać za kółko, gdyż ma aż 3, wciąż aktywne, wydane przez Sąd Rejonowy w Mikołowie, zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ostatni z nich kończy się dopiero w 2024 roku.

Wyraźnie lekceważący obowiązujące prawo orzeszanin ponownie stanie przed sądem. Tym razem grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Oprócz tego 58-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również