Wiadomości z Orzesza

Betlejemskie Światło Pokoju w Orzeszu

  • Dodano: 2023-12-15 11:45

Betlejemskie Światło Pokoju to symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei, który co roku przed Świętami Bożego Narodzenia przekazywany jest przez skautów i harcerzy z całego świata. Płomień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem podróżuje przez wiele krajów i kontynentów, niosąc orędzie braterstwa i solidarności. 

W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju odebrane zostało z rąk słowackich skautów na przejściu granicznym w Tatrach. Następnie harcerze z różnych chorągwi i hufców rozpoczęli Sztafetę Światła, by dostarczyć płomień do najdalszych zakątków naszego kraju. Wśród wielu miejsc, do których dotarło Betlejemskie Światło Pokoju, było również miasto Orzesze w województwie śląskim.

Betlejemskie Światło Pokoju w Orzeszu

14 grudnia, podczas sesji Rady Miejskiej Orzesze, harcerze z Hufca ZHP  uroczyście przekazali Betlejemskie Światło Pokoju radnym naszego miasta. Symboliczny ogień został przyjęty na ręce Jana Macha, przewodniczącego Rady Miejskiej

Betlejemskie Światło Pokoju będzie można je zabrać do swoich domów i postawić na wigilijnym stole. Harcerze z Hufca ZHP będą również je do instytucji, kościołów i organizacji. W ten sposób Betlejemskie Światło Pokoju dotrze do jak największej liczby ludzi, przynosząc im radość i błogosławieństwo.

Betlejemskie Światło Pokoju w Orzeszu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również