Wiadomości z Orzesza

Kolej +. Budowa drugiego toru na trasie Katowice Ligota – Orzesze Jaśkowice

  • Dodano: 2024-01-19 07:30, aktualizacja: 2024-01-19 07:45

10 stycznia tego roku odbyło się pierwsze spotkanie Burmistrza Miasta Orzesze oraz pracowników Urzędu Miejskiego z przedstawicielami PKP Polskich Linii Kolejowych S.A oraz przedstawicielami wykonawcy projektu pn. „Zwiększenie zdolności przepustowej linii kolejowej nr 140 na odc. Katowice Ligota – Orzesze Jaśkowice poprzez budowę drugiego toru i dodatkowych przystanków osobowych”.

Projektant (konsorcjum firm: FONON Sp. z o.o. oraz WPPK Sp. z o.o.) przedstawił założenia projektowe przyjęte w Koncepcji Programowo-Przestrzennej. Prezentacja, którą pokazano w Urzędzie Miejskim Orzesze znajduje się poniżej.

Poruszono następujące zagadnienia:

  1. Budowy nowego toru kolejowego na odcinku od stacji kolejowej w Orzeszu do stacji kolejowej w Orzeszu Jaśkowicach. Dodatkowy tor kolejowy będzie zlokalizowany na terenach kolejowych wzdłuż istniejącego toru, od strony ulic Jaśkowickiej i Fabrycznej.
  2. Przebudowy stacji kolejowej w Orzeszu, w tym: dostosowania projektowanej infrastruktury do istniejącego centrum przesiadkowego, połączenia pieszego z ulicą Kochanowskiego, przebudowy przejścia podziemnego.
  3. Przebudowy wiaduktu nad ul. Gliwicką i prowadzonych przez projektanta uzgodnień z Zarządem Dróg Wojewódzkich w związku z aktualną przebudową DW 925.
  4. Omówiono kwestię skrzyżowań torów kolejowych z ulicami Szklarską, Traugutta, Bieni i Wolności.
  5. Przebudowy stacji kolejowej w Orzeszu Jaśkowicach.

W związku z dużą ilością przedstawionych przez burmistrza uwag do przedłożonej dokumentacji odbędzie się jeszcze jedno robocze spotkanie w celu zaprezentowania Koncepcji Programowo-Przestrzennej z już uwzględnionymi uwagami. W następnym etapie zaplanowane zostaną konsultacje społeczne w przedmiotowej sprawie.

Pliki do pobrania

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również