Wiadomości z Orzesza

Kolejne spotkanie w sprawie Kolei+ na trasie Jastrzębie Zdrój – Katowice

  • Dodano: 2024-01-18 07:30, aktualizacja: 2024-01-18 07:42

W dniu 18.12.2023 r. odbyło się kolejne spotkanie Burmistrza Miasta oraz pracowników Urzędu Miejskiego Orzesze z przedstawicielami Polskich Linii Kolejowych i przedstawicielami wykonawcy projektu pn. „Uzupełnienie sieci kolejowej o połączenie kolejowe Jastrzębia-Zdroju z Katowicami”.

Przedstawiciele PKP PLK oraz wykonawcy zobowiązali się przeanalizować uwagi i sugestie wniesione na spotkaniu przez przedstawicieli UM. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie rozwiązań przyjętych w wyżej wymienionym projekcie. Przed spotkaniem z mieszkańcami projekt, zaakceptowany wcześniej przez Marszałka Województwa Śląskiego, zostanie przedstawiony do wglądu Burmistrzowi Miasta Orzesze.

Kolejne spotkanie w sprawie Kolei+ na trasie Jastrzębie Zdrój – Katowice

20 listopada 2023 roku podczas spotkania z mieszkańcami w Szkole Podstawowej nr 3 w Orzeszu Zawadzie obiecałem kolejne spotkanie, tym razem mieszkańców z przedstawicielami PKP PLK i wykonawcy. Zapewniam, że odbędzie się ono najszybciej jak to będzie możliwe, a o terminie poinformuję mieszkańców na stronie UM Orzesze i Facebooku Gazety Orzeskiej – mówi Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również