Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

Kolejny recydywista w rękach policji

  • Dodano: 2018-04-03 11:30

Kryminalni z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali w poniedziałek 23- letniego mężczyznę, który na początku marca przywłaszczył dwie karty bankomatowe, a następnie za pomocą jednej z nich, dokonał trzech transakcji zbliżeniowych. Mieszkaniec Orzesza wcześniej już był skazany przez mikołowski sąd za podobne przestępstwo.

W poniedziałek (26.03), policjanci zespołu kryminalnego łaziskiego komisariatu, zatrzymali 23- letniego mieszkańca Orzesza, który 2 marca dokonał przywłaszczenia znalezionych dokumentów, w których między innymi znajdowały się dwie karty bankomatowe. Mężczyzna, za pomocą jednej z kart, dokonał zakupów w trzech placówkach handlowych na terenie Łazisk, dokonując transakcji zbliżeniowych. Drugiej karty nie zdążył użyć, gdyż została przez właściciela w odpowiednim momencie zablokowana. Jak się później okazało, podczas wykonywania przez policjantów czynności z mężczyzną, w nocy z 25/26 marca 23- latek uszkodził również drzwi do dwóch mieszkań w jednym z łaziskich bloków, a także kierował groźby karalne wobec dwóch kobiet- mieszkanek łazisk. Mężczyzna już wcześniej był karany za podobne przestępstwa.

Dwa dni później, 23- latek usłyszał osiem prokuratorskich zarzutów, do których popełnienia się przyznał. Prokurator mikołowskiej prokuratury zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych kobiet.

Najnowsze informacje z Orzesza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.