Wiadomości z Orzesza

Kolejny recydywista w rękach policji

  • Dodano: 2018-04-03 11:30

Kryminalni z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali w poniedziałek 23- letniego mężczyznę, który na początku marca przywłaszczył dwie karty bankomatowe, a następnie za pomocą jednej z nich, dokonał trzech transakcji zbliżeniowych. Mieszkaniec Orzesza wcześniej już był skazany przez mikołowski sąd za podobne przestępstwo.

W poniedziałek (26.03), policjanci zespołu kryminalnego łaziskiego komisariatu, zatrzymali 23- letniego mieszkańca Orzesza, który 2 marca dokonał przywłaszczenia znalezionych dokumentów, w których między innymi znajdowały się dwie karty bankomatowe. Mężczyzna, za pomocą jednej z kart, dokonał zakupów w trzech placówkach handlowych na terenie Łazisk, dokonując transakcji zbliżeniowych. Drugiej karty nie zdążył użyć, gdyż została przez właściciela w odpowiednim momencie zablokowana. Jak się później okazało, podczas wykonywania przez policjantów czynności z mężczyzną, w nocy z 25/26 marca 23- latek uszkodził również drzwi do dwóch mieszkań w jednym z łaziskich bloków, a także kierował groźby karalne wobec dwóch kobiet- mieszkanek łazisk. Mężczyzna już wcześniej był karany za podobne przestępstwa.

Dwa dni później, 23- latek usłyszał osiem prokuratorskich zarzutów, do których popełnienia się przyznał. Prokurator mikołowskiej prokuratury zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych kobiet.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.