Wiadomości z Orzesza

Można składać wnioski o przyznanie stypendiów za dobre wyniki w nauce

  • Dodano: 2022-06-28 07:00, aktualizacja: 2022-06-27 21:00

Wnioski o przyznanie Stypendiów Naukowych Burmistrza Miasta Orzesze za rok szkolny 2021/2022 należy składać w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego Orzesze do 31 lipca 2022 r.

Do wniosku o przyznanie stypendium należy dołączyć uwierzytelnione - za zgodność z oryginałem - kserokopie dokumentów potwierdzających konkretne osiągnięcia kandydata w danym roku szkolnym.

- Gratuluję uczniom orzeskich szkół wspaniałych wyników w nauce oraz wysokich lokat w olimpiadach, konkursach i zawodach. Dziękuję im za wytężoną pracę, pasję, chęć rozwijania talentów  i życzę kolejnych sukcesów – mówi Mirosław Blaski, Burmistrz Orzesza.

Warunki przyznania stypendium

Stypendium może być przyznane uzdolnionym uczniom: za osiągnięcie wybitnych wyników w nauce za dany rok szkolny (średnia ocen od 5,40 dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej, średnia ocen od 5,70 dla uczniów klas IV, V, VI szkoły podstawowej), za uzyskanie tytułu laureata lub finalisty w konkursach lub olimpiadach organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej lub Śląskie Kuratorium Oświaty, za uzyskanie wysokiego wyniku w konkursach przedmiotowych lub olimpiadach o zasięgu międzynarodowym, krajowym, wojewódzkim (I miejsce lub równoważne) organizowanych przez inne podmioty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również