Wiadomości z Orzesza

Można starać się o dofinansowanie do wydarzeń kulturalnych!

  • Dodano: 2023-02-16 06:30, aktualizacja: 2023-02-15 20:24

Trwa nabór wniosków do programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje”. Samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe i koła gospodyń wiejskich mogą uzyskać od 5 do 150 tys. złotych dofinansowania na organizację wydarzeń kulturalnych.

Uprawnione do składania wniosków są m.in. samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe i koła gospodyń wiejskich (wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa).

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie takich projektów jak: organizacja wydarzeń kulturalnych o charakterze lokalnym lub ogólnokrajowym, kursów, szkoleń, spotkań, warsztatów, plenerów, wystaw (wraz z katalogami), konkursów, przeglądów, festiwali, koncertów, widowisk muzycznych, happeningów, spektakli teatralnych, działań edukacyjno-animacyjnych wspomagających lokalne społeczności w działaniach twórczych.

Dotację można również uzyskać na organizację konferencji, seminariów, paneli dyskusyjnych, przeprowadzenie badań praktyk kulturalnych/uczestnictwa w kulturze (również on-line), organizację rekonstrukcji historycznych, uroczystości upamiętniających postacie, wydarzenia, rocznice o charakterze patriotycznym, również on-line.

Ile wyniesie dofinansowanie?

Dofinansowanie może wynosić do 75 proc. budżetu zadania. Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 5 tys. zł, zaś maksymalna to 150 tys. zł.Zadania w ramach programu mogą być realizowane od 24 kwietnia do 31 października 2023 roku.

Nabór wniosków odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną i potrwa do 13 marca 2023 roku. Złożenie wniosku do programu wymaga utworzenia konta i zalogowania się w Systemie Obsługi Programów dotacyjnych NCK.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również