Wiadomości z Orzesza

Można starać się o dofinansowanie do wydarzeń kulturalnych!

  • Dodano: 2023-02-16 06:30, aktualizacja: 2023-02-15 20:24

Trwa nabór wniosków do programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje”. Samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe i koła gospodyń wiejskich mogą uzyskać od 5 do 150 tys. złotych dofinansowania na organizację wydarzeń kulturalnych.

Uprawnione do składania wniosków są m.in. samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe i koła gospodyń wiejskich (wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa).

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie takich projektów jak: organizacja wydarzeń kulturalnych o charakterze lokalnym lub ogólnokrajowym, kursów, szkoleń, spotkań, warsztatów, plenerów, wystaw (wraz z katalogami), konkursów, przeglądów, festiwali, koncertów, widowisk muzycznych, happeningów, spektakli teatralnych, działań edukacyjno-animacyjnych wspomagających lokalne społeczności w działaniach twórczych.

Dotację można również uzyskać na organizację konferencji, seminariów, paneli dyskusyjnych, przeprowadzenie badań praktyk kulturalnych/uczestnictwa w kulturze (również on-line), organizację rekonstrukcji historycznych, uroczystości upamiętniających postacie, wydarzenia, rocznice o charakterze patriotycznym, również on-line.

Ile wyniesie dofinansowanie?

Dofinansowanie może wynosić do 75 proc. budżetu zadania. Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 5 tys. zł, zaś maksymalna to 150 tys. zł.Zadania w ramach programu mogą być realizowane od 24 kwietnia do 31 października 2023 roku.

Nabór wniosków odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną i potrwa do 13 marca 2023 roku. Złożenie wniosku do programu wymaga utworzenia konta i zalogowania się w Systemie Obsługi Programów dotacyjnych NCK.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również