Wiadomości z Orzesza

Nowe boisko w Orzeszu

  • Dodano: 2024-01-25 07:30, aktualizacja: 2024-01-25 07:45

W listopadzie 2023 roku zakończyła się budowa boiska przy ul. Skośnej w centrum Orzesza. Można tu grać w siatkówkę, koszykówkę, czy tenisa ziemnego.

Boisko powstało by stworzyć miejsce aktywnego wypoczynku, które będzie służyło mieszkańcom, jak i osobom odwiedzającym Orzesze. Zostało wybudowane przy udziale środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich  w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażaną przez Lokalną Grupę Działania „Ziemia Pszczyńska” w wysokości 251 655 zł, pozostałe środki w wysokości 238 008 zł pochodziły z budżetu Miasta Orzesze.

W sąsiedztwie nowego boiska znajduje się siłownia plenerowa, plac zabaw i wiata rowerowa

To jedno z wielu miejsc w centrum Orzesza, gdzie orzeska młodzież, dorośli i dzieci mogą aktywnie spędzać wolny czas.

W centrum Orzesza przy ul. Bukowina znajduje się kilka obiektów sportowych

Zacznijmy od Orlika z boiskami do piłki nożnej oraz wielofunkcyjnym (na miejscu są też szatnie). Orzeski Orlik czynny jest 7 dni w tygodniu w godzinach 16-22, ale w miesiącach zimowych godziny mogą ulec zmianie, dlatego warto wcześniej zadzwonić do animatora sportu pod numer 509 504 947. Na Orliku pracuje 4 animatorów, którzy prowadzą zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, dbają o porządek oraz wypożyczają sprzęt. Obok znajduje się chętnie odwiedzana przez orzeszan siłownia plenerowa z urządzeniami do ćwiczeń oraz street workout, który powstał z inicjatywy młodego mieszkańca naszego miasta. Przy Orliku można również korzystać z  ogólnodostępnej wiaty rowerowej i stacji naprawy rowerów. „Stacja regeneracja” jest darmowa i wyposażona w specjalny uchwyt rowerowy, zestaw kilkunastu narzędzi na linkach oraz ręczną pompkę rowerową. Wszystko to umieszczone jest w charakterystycznej pomarańczowej obudowie z logo projektu. Ze stacji można korzystać 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Przy stacji jest również ławka solarna wyposażana w dwa gniazda USB, dzięki którym można naładować urządzenia przenośne zarówno w dzień jak i w nocy, ponieważ bateria wystarcza aż na 70 godzin ładowania. Ławki solarne są ekologiczne, dostarczają energię ze słońca, więc nie emitują CO2. Ławka jest dodatkowo wyposażona w stojak na rowery.

Stacja naprawy rowerów i ławka solarna powstały w ramach krajowego projektu współpracy, realizowanego przez trzy Lokalne Grupy Działania z województwa śląskiego - LGD "Żywiecki Raj”,  LGD "Ziemia Bielska" oraz  LGD "Ziemia Pszczyńska" do której należy Orzesze.

Kolejnym obiektem sportowym przy ul. Bukowina jest skatepark, z którego bardzo chętnie korzystają dzieci i młodzież. W sąsiedztwie znajduje się stadion miejski, gdzie kluby sportowe prowadzą treningi i zajęcia oraz organizują mecze piłki nożnej.

Najmłodsi chętnie korzystają z dwóch placów zabaw w centrum miasta. Pierwszy znajduje się w Parku na Górce św. Wawrzyńca. Dzieci mogą się tu bawić m.in.: na huśtawkach, tyrolce, karuzeli, urządzeniach linowych. Ogromną popularnością cieszy się oddany do użytkowania w 2023r. plac zabaw przy ul. Wyspiańskiego. Znajduje się tu 11 nowych urządzeń: zestaw zabawowo-sprawnościowy, małpi gaj, huśtawki pojedyncza oraz podwójna, bocianie gniazdo, sprężynowce, huśtawka równoważnia, stół do gry w szachy. Wykorzystane zostały również urządzenia ze starego placu zabaw: tyrolka, wieża linowa, skałka wspinaczkowa i karuzela.

Plac zabaw tętni życiem i jest bardzo chętnie odwiedzany przez mieszkańców.

Nowe boisko w Orzeszu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również