Wiadomości z Orzesza

Noworoczny Koncert Kolęd

  • Dodano: 2018-01-19 10:45

Tradycyjnie, wraz z początkiem roku, w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Orzeszu w minioną niedzielę odbył się noworoczny koncert kolęd.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy usłyszeli najpiękniejsze kolędy w wykonaniu grupy wokalnej Camerton, chóru szkolnego Dzwoneczek, którym dyrygowali Ewa i Grzegorz Kaczmarczykowie, oraz Towarzystwa Śpiewaczego Dzwon, pod przewodnictwem Natalii Łukaszewicz-Charabin.

Muzyka, zwłaszcza świąteczna, łączy ludzi i wprowadza w wyjątkowy nastrój. Nic więc dziwnego, że podczas koncertu kościół wypełniony był po brzegi, a wśród słuchaczy nie zabrakło władz naszego miasta, dyrektorów i nauczycieli orzeskich placówek, no i przede wszystkim mieszkańców – bo to właśnie z myślą o nich TŚ Dzwon przygotowało to wyjątkowe wydarzenie.

Po koncercie w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli m.in. burmistrz Mirosław Blaski oraz jego zastępczyni Sylwia Krawczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mach, ks. prałat Stanisław Puchała oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych orkiestr i placówek oświatowych.

Tekst i zdjęcia: Weronika Krzemińska - Gazeta Orzeska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również