Wiadomości z Orzesza

Odzyskaj zagubione rzeczy. Skorzystaj z Biura Rzeczy Znalezionych

  • Dodano: 2023-10-30 09:30, aktualizacja: 2023-10-31 14:19

Jak co roku Starostwo Powiatowe w Mikołowie przypomina o istnieniu powiatowego Biura Rzeczy Znalezionych. 

Czy kiedykolwiek zgubiłeś coś na basenie, w sklepie lub w autobusie? Nie martw się. Sprawdź, czy twoja zguba nie trafiła do Powiatowego Biura Rzeczy Znalezionych w Starostwie Powiatowym w Mikołowie. Ktoś mógł ją znaleźć i zostawić tam.

Jak odzyskać zgubiony przedmiot?

Aby zdeponować przedmiot, musi on mieć znaczną wartość, przekraczającą 100 zł. Przedmioty są bezpiecznie przechowywane w zamkniętym pomieszczeniu, a lista znalezionych przedmiotów jest regularnie aktualizowana i publikowana pod tym linkiem: https://mikolowski.pl/.../Wykaz-rzeczy-znalezionych-2012... (tutaj można znaleźć listę zgubionych/znalezionych przedmiotów). W wykazie znajdziemy informację o dacie znalezienia zguby, co ułatwia jej identyfikację.

Aby odebrać przedmiot, trzeba skontaktować się z biurem i w rozmowie z pracownikiem opisać utraconą rzecz, podając charakterystyczne szczegóły. Pozwoli to im upewnić się, że opisywany przedmiot należy do tej właśnie osoby. Następnie wystarczy umówić się na odbiór, przedstawić dowody stwierdzające posiadanie zagubionej rzeczy (np. dowód zakupu przedmiotu, numery seryjne, własne oznaczenia bądź opis widocznych śladów zużycia) i cieszyć się jego odzyskaniem.

Czego nie znajdziemy w Biurze Rzeczy Znalezionych?
W Biurze Rzeczy Znalezionych nie znajdziemy zwierząt, dokumentów, broni ani materiałów wybuchowych.

Co zazwyczaj gubimy?
Portfele, klucze, rękawiczki, a może nawet granitowe pomniki? Co gubią mieszkańcy Powiatu Mikołów? Lista jest długa i zaskakująca, ponieważ do Powiatowego Biura Rzeczy Znalezionych trafiały już kosiarki spalinowe, radioodbiorniki czy złote łańcuszki, których właściciela nie odnaleziono.

A co z prawem do nagrody?
Jeśli znaleziony przedmiot staje się zabytkiem lub materiałem archiwalnym i staje się własnością Skarbu Państwa, znalazcy przysługuje nagroda. Więcej informacji dostępnych pod tym linkiem: https://mikolowski.pl/sprawy.../biuro-rzeczy-znalezionych/

BIURO RZECZY ZNALEZIONYCH Starostwo Powiatowe w Mikołowie ul. Żwirki i Wigury 4a 43-190 Mikołów Wydział Organizacyjno-Administracyjny Parter, pokój 232 Telefon: (32) 32-48-232, Godziny pracy Biura: Poniedziałek - Piątek od 8:00 do 15:00

Iwona LupaIwona Lupa
Źródło: Starostwo Powiatowe w Mikołowie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również