Wiadomości z Orzesza

Pismo do Pełnomocnika rządu do spraw CPK

  • Dodano: 2024-02-27 09:00

Za nami Śląski Protest przeciwko CPK/KDP, który odbył się w sobotę w Mikołowie. Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza zebrał na nim podpisy samorządowców pod pismem do Pełnomocnika rządu do spraw CPK.

Pismo do Pełnomocnika rządu do spraw CPK

Śląski Protest przeciwko CPK/KDP odbył się w sobotę w Mikołowie. Wzięli w nim udział mieszkańcy i samorządowcy. We wtorek (27 lutego) do Katowic ma przyjechać Maciej Lasek, pełnomocnik rządu do spraw CPK. Ma się spotkać z samorządowcami, którzy zamierzają przedstawić mu argumenty przeciwko inwestycji.

Podczas spotkania Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza przekaże mu pismo, które podczas sobotniego protestu podpisali samorządowcy. Zwracają się w nim z wnioskiem, aby Pan Maciej Lasek posiadający możliwości decydowania o losach inwestycji, skorzystał z przysługującej mu możliwości wystąpienia do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach z wnioskiem o zawieszenie przedmiotowego postępowania (zgodnie z art. 86 d ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko).

Pliki do pobrania

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również