Wiadomości z Orzesza

Policja apeluje o prawidłowe oznaczanie swojej posesji

  • Dodano: 2021-03-04 08:00, aktualizacja: 2021-03-03 10:09

Widoczne oznakowanie na domach jest bardzo ważne dla twojego bezpieczeństwa. Zdarzają się sytuacje, że policjanci, ratownicy medyczni lub strażacy szukają posesji przez kilka minut, ponieważ właściciel nieruchomości nie dopełnił obowiązku umieszczenia na niej numeru. W przypadku ratowania życia i zdrowia ludzkiego każda minuta ma znaczenie. Dlatego przypominamy o obowiązku prawidłowego oznakowania posesji.

Prawidłowe oznakowanie nieruchomości ma bardzo duże znaczenie w codziennej pracy wielu służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ratowanie życia ludzkiego. Brak tabliczki z numerem porządkowym budynku może zdecydowanie wydłużyć czas oczekiwania na przyjazd odpowiednich służb. Często zdarza się, że policjanci, ratownicy medyczni lub strażacy szukają właściwego adresu przez kilka minut, tracąc przy tym bezcenny czas, który może uratować czyjeś życie.

Właściwe oznaczenie budynku, to ustawowy obowiązek. Tabliczka z numerem porządkowym powinna znajdować się w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. W przypadku, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę umieszcza się również na ogrodzeniu.

Niedopełnienie obowiązku oznakowania obiektu stanowi wykroczenie zart. 64 kodeksu wykroczeń i zagrożone jest karą grzywny:

§ 1. Kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości,
podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

Pamiętaj!  Właściwe oznaczenie numerem porządkowym posesji ma istotny wpływ na bezpieczeństwo twoje jak i twoich najbliższych!


Źródło: KPP Mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również