Wiadomości z Orzesza

Policja podsumowała działania "Bezpieczny pieszy". Posypały się mandaty

  • Dodano: 2024-03-22 10:00

Wczoraj podczas działań pod nazwą „Bezpieczny pieszy” funkcjonariusze mikołowskiej drogówki ujawnili 76 wykroczeń. Większość dotyczyła przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Mundurowi apelują o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

Akcja "Bezpieczny pieszy"

W ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi mikołowskiej drogówki przeprowadzili 21 marca działania kontrolno-prewencyjne poświęcone bezpieczeństwu pieszych pod nazwą "Bezpieczny Pieszy". Policjanci zwracali szczególną uwagę na ruch pieszych oraz kierujących w rejonie tzw. pasów. Łącznie policjanci ujawnili 76 wykroczeń, z czego zdecydowana większość dotyczyła kierujących pojazdami, którzy przekraczali prędkość w rejonie przejść dla pieszych, a także nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz bardzo niebezpieczny manewr, czyli wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.

Nowy taryfikator

Mundurowi przypominają, że zgodnie z obowiązującym od 17 września 2022 roku nowym taryfikatorem, kary za wykroczenia drogowe wynoszą:

  • za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu – 1500 złotych/recydywa: 3000 złotych;
  • za złamanie zakazu wyprzedzania – 1000 złotych/recydywa: 2000 złotych;
  • za wyprzedzanie na przejściu lub przed nim – 1500 złotych/recydywa: 3000 złotych;
  • za niezachowanie ostrożności i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym z następstwem w postaci poszkodowanego – 1500 złotych/recydywa: 3000 złotych;
  • za omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu – 1500 złotych/recydywa: 3000 złotych.

Policjanci mikołowskiej drogówki regularnie prowadzą działania, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Pamiętajmy jednak, że tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, może nas ustrzec przed niebezpieczeństwem. Policjanci apelują zarówno do pieszych, jak i kierowców o rozwagę i wzajemne poszanowanie na drodze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również