Wiadomości z Orzesza

Policjanci wzięli udział w pierwszym w tym roku treningu z wyszkolenia strzeleckiego

  • Dodano: 2020-02-27 10:00

Policjanci z mikołowskiej komendy oraz komisariatów w Orzeszu i Łaziskach Górnych wzięli udział w pierwszym w tym roku treningu z wyszkolenia strzeleckiego.

W zajęciach biorą udział stróże prawa wszystkich komórek, niezależnie od rodzaju pełnionej służby.

Szkolenia prowadzone są systematycznie, zawsze pod czujnym okiem instruktora

Te wczorajsze zakończyły się egzaminem, który dla wszystkich obecnych zakończył się pozytywnie.


Tradycyjnie już zajęcia z wyszkolenia strzeleckiego policjantów garnizonu mikołowskiego obyły się na strzelnicy kulowej "Dębina" w Żorach. Pod okiem wykwalifikowanego instruktora, mł. asp. Rafała Babińskiego z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, stróże prawa doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się bronią palną. Stróże prawa strzelali z broni krótkiej, którą wykorzystują w codziennej służbie.

Instruktor na bieżąco wskazywał i korygował błędy, udzielał również fachowych porad. Przećwiczył z policjantami zachowania w przypadku zacięć podczas strzelania z broni osobistej. Mundurowi ćwiczyli tzw. strzelanie statyczne, przy którym liczy się skupienie. W nadchodzących miesiącach realizowane będą także strzelania dynamiczne, które są symulacją zdarzeń, jakie mogą spotkać policjantów w codziennej służbie.

W treningu udział wzięli kryminalni, policjanci z prewencji i drogówki. Praktyczne umiejętności z całą pewnością przydadzą się podczas służby. Mundurowi strzelali przede wszystkim z pistoletów Walther P-99 oraz Glock. Są to nowoczesne pistolety, którymi dysponuje większość policjantów w kraju.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również