Wiadomości z Orzesza

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Orzeszu Zawiści o nowe przedszkole

  • Dodano: 2024-01-18 07:45, aktualizacja: 2024-01-18 07:54

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Orzeszu Zawiści o nowe przedszkole jest na półmetku. Powstanie tu nowoczesna placówka dla 225 małych mieszkańców miasta.

W połowie marca zeszłego roku zawarta została umowa na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 6 w Orzeszu Zawiści o 9-oddziałowe przedszkole wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Koszt zadania to prawie 18 700 000 zł, w tym 12 750 000 stanowi wysokość dofinansowania  z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja 2.

Inwestycja zlokalizowana jest w Orzeszu Zawiści przy ul. 1000-lecia 3 

Placówka oświatowa usytuowana jest przy drodze wojewódzkiej nr 926 z bezpośrednim dojazdem do drogi krajowej DK 81, co pozwala na dogodny dojazd między innymi dla rodziców i opiekunów pracujących poza Orzeszem, a dojeżdżających do pracy w kierunku Katowic lub Żor.

Zakres prac przewidzianych do wykonania jest bardzo szeroki i gwarantuje powstanie nowoczesnego, ekologicznego i funkcjonalnego obiektu dla 225 małych mieszkańców naszego miasta. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na marzec 2025r. – Bardzo zależy nam na jak najszybszym zakończeniu tej ogromnie ważnej dla mieszkańców Orzesza inwestycji. Spotkałem się w tej sprawie z przedstawicielami wykonawcy, którzy zapewnili mnie, że zrobią wszystko, by budowa przedszkola została zakończona jeszcze w tym roku.

Mam nadzieję, że to się uda – mówi Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza.

Budynek przedszkola będzie parterowy, bez podpiwniczenia, na planie zbliżonym do prostokąta. Będzie przylegał do budynku Szkoły Podstawowej nr 6. Znajdą się tu sale dla każdej  z dziewięciu grup dziecięcych (po 25 dzieci każda, łącznie 225 przedszkolaków) oraz pomieszczenia socjalne i administracyjne wraz z ich wyposażeniem. W przedszkolu powstanie jadalnia, z której będą również korzystali uczniowie podstawówki (dzięki bezpośredniemu połączeniu). W budynku przedszkola mieścić się będzie również kotłownia c.o. gazowa.

W zakres inwestycji wchodzi również budowa placu zabaw o powierzchni prawie 500 m2 w kształcie wielokąta oraz budowa boiska trawiastego do piłki nożnej. Powstanie tu także parking z 41 miejscami postojowymi.

Inwestycja obejmuje również termomodernizację budynku szkoły (została już wykonana) i wymianę instalacji c.o. wraz z grzejnikami, malowanie wszystkich pomieszczeń, wymianę drzwi wewnętrznych oraz drobne roboty budowlane. Powstanie również sala komputerowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również